(Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

czwartek,

13 stycznia 2022

19:15

Udany początek serii sparingów gdańszczan w Turcji. Lechia pokonała drużynę FC Botosani 3:2

Lechia rozpoczęła serię sparingów w Turcji. Pierwszy mecz odbył się na boisku hotelu Sueno w Belek przeciwko rumuńskiemu FC Botosani. Tomasz Kaczmarek miał okazję przetestować formę łącznie 23 zawodników, którzy ostatecznie przynieśli biało-zielonym zwycięstwo 3:2.

Rywale gdańszczan zajmują obecnie 4. pozycję w najwyższej klasie rozgrywkowej w Rumunii. Trener Kaczmarek dał szansę gry dwóm składom Lechii, w tym nowym zawodnikom - Davidowi Stecowi, Michałowi Buchalikowi oraz Tomaszowi Neugebauerowi. W spotkaniu zagrali także dwaj piłkarze z drużyny rezerw - Maciej Zagraba i Bartosz Brylowski.

WYGRANY MECZ

Pierwszego gola szybko zdobyła drużyna z Rumunii. Lechii udało się wyrównać jeszcze przed końcem pierwszej połowy, a to za sprawą bramki zdobytej przez Ilkaya Durmusa. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko, czyli zawodnicy, który niedawno podpisali nowe kontrakty. Bramki dla przeciwników zdobyli Herve Kage oraz Enriko Papa.

Następny mecz sparingowy Lechia rozegra w poniedziałek, 17 stycznia przeciwko węgierskiemu Mezokovesd Zsory FC, które obecnie zajmuje 6. miejsce w tabeli ligi węgierskiej.

Lechia Gdańsk - FC Botosani 3:2 (1:1)

Bramki:
34' Durmus, 49' Diabate, 83' Sezonienko - 15' Kage, 53' Papa
Lechia w 1. poł.: Kuciak - Stec, Nalepa, Maloca, Zagraba - Kubicki, Kałuziński - Koperski, Terrazzino, Durmus - Zwoliński
Lechia w 2. poł.: Buchalik - Makowski, Brylowski (74' Neugebauer), Tobers, Pietrzak - Gajos, Kryeziu - Ceesay, Diabate, Sezonienko - Paixao