Sport
(Fot. Mat. Prasowe)

czwartek,

13 stycznia 2022

17:47

Mimo odwołanych mistrzostw nie zwolnili tempa. Piotr Tarnacki z Energa 77 Racing podsumowuje miniony rok [POSŁUCHAJ]

Zdawało się, że miniony minął pod znakiem Igrzysk Olimpijskich i Euro 2020. Jednak na Pomorzu to żeglarz zajął 2. miejsce w kultowym plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" na najpopularniejszego sportowca w regionie. Piotr Tarnacki z 77 Racing podsumował miniony rok. 

- Początek roku był dla mnie bardzo intensywny, ze względu na podejmowane decyzje dotyczące wyboru jachtów akademii oraz planów regatowych. Wraz z moimi współpracownikami wybraliśmy jachty J70, ze względu na ich wielką popularność oraz ich uniwersalne walory nautyczne. Ponadto dzięki współpracy z J-Boats zbudowaliśmy załogę wraz z Markiem Turkowskim, Kubą Padzikiem i Łukaszem Paszko, którą realizujemy plan startów w Barcelona Winter Series (styczeń-marzec) oraz w kilku dużych imprezach, m in. Bold'or w Genewie - mówi. 

- Poprzedni rok miał być kluczowym sezonem dla mnie w klasie Micro, gdzie od 2020 roku walczymy o 10 tytuł mistrza świata. Nasze starania pokrzyżował nam Covid i mistrzostwa świata zostały odwołane. Cały sezon żeglowaliśmy sumiennie w nowym składzie z Kubą Padzikiem, a wysoko podniesiona poprzeczka przez załogę Piotra Mańczaka, spowodowała walkę o każdą pozycję w regatach Pucharu Polski - dodaje.

PUNKT KULMINACYJNY SEZONU

- Dla mnie punktem kulminacyjnym sezonu były regaty Orlen Cup w Płocku, które były dla klasy Micro mistrzostwami Polski. Mocno zdeterminowani i zmotywowani przystąpiliśmy do zmagań na Wiśle ostatecznie wygrywając 5 z 6 wyścigów. To zwycięstwo było dla mnie bardzo ważne i cenne, reprezentując barwy naszego sponsora Energa Grupa Orlen, chcieliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony na akwenie w Płocku - opowiada Piotr Tarnacki.

- Był to rok, w którym zapoczątkowałem w 77 Racing Młodzieżową Akademię Żeglarską, która w głowie mi kiełkowała od wielu lat. Wzorce podpatrywane we Francji czy Anglii pozwoliły mi zarazić naszych partnerów do realizacji projektu dla młodzieży w wieku 15-20 lat. Energa, Roca, Miasto Gdańsk, GIWK czy Ford Polska to partnerzy, którzy nam zaufali i mam nadzieję, że w roku 2022  kolejna grupa młodzieży będzie żeglować na "Jotkach".  Patrząc na ogromne zaangażowanie młodych regatowców już widzę wśród nich przyszłych mistrzów i mam nadzieję że już niedługo, nasz team zasili młodzież z akademii. Mistrzostwo Polski, realizacja Akademii 77 oraz nowy team J70 to na pewno Nasz sukces, za który dziękuję całemu teamowi 77. Praca z Ewą, Pauliną, Kasią, Jurkiem, Samborem oraz z naszymi Partnerami to wielki zaszczyt i wiem że kolejny rok będzie jeszcze lepszy! - podkreśla. 

 

Posłuchaj rozmowy Włodzimierza Machnikowskiego z Piotrem Tarnackim:

 


mat. prasowe/mm