Sport
(fot. 400mm.pl/Grzegorz Jędrzejewski)

środa,

12 stycznia 2022

19:07

Z Tczewa, Gdyni, Kartuz i Kwidzyna przez gdańską SMS. Piłkarze ręczni ruszyli na podbój mistrzostw Europy

Absolwenci gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - bramkarz Adam Morawski, skrzydłowi Arkadiusz Moryto i tczewianin Michał Daszek oraz rozgrywający Michał Olejniczak, a także gdynianin Marcin Gębala i urodzony w Kartuzach klubowy mistrz świata w barwach Magdeburga - Piotr Chrapkowski to filary reprezentacji Polski, która zaczyna rywalizację w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Drużynę prowadzi były zawodnik i trener MMTS Kwidzyn, absolwent gdańskiej AWFiS zaledwie 38-letni Patryk Rombel. 

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, sopocianin Henryk Szczepański,  z optymizmem patrzy w przyszłość. - Ta drużyna już osiągnęła poziom, który pozwala wygrywać z wysoko notowanymi rywalami. Praca Patryka nie tylko z pierwszą reprezentacją, ale także młodzieżą, przynosi coraz lepsze efekty. Na co dzień może liczyć na wsparcie m.in. starych mistrzów - Sławka Szmala, który w związku odpowiada za pion młodzieżowy i Bartosz Jureckiego. Mamy nadzieję zobaczyć naszą drużynę w styczniu 2023 w Ergo Arenie, gdzie odbędą się dwa ćwierćfinały i jeden półfinał mistrzostw świata. Rok później planujemy udział w igrzyskach w Paryżu. Na razie chcemy się dobrze pokazać w mistrzostwach Europy - mówi w rozmowie z Radiem Gdańśk prezes Szczepański

KORONAWIRUS OSŁABIŁ DRUŻYNĘ

W drużynie zabrakło Rafała Przybylskiego i Dawida Dawydzika, którzy mieli pozytywne wyniki testów na COVID-19 i zostali w kraju. Trener Patryk Rombel zabrał na turniej 18 graczy.
 

Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce).
Zawodnicy z pola: Ariel Pietrasik (TSV Otmar St. Gallen), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce), Bartłomiej Bis (Górnik Zabrze), Damian Przytuła (Górnik Zabrze), Jan Czuwara (Vardar Skopje), Kacper Adamski (Energa MKS Kalisz), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk), Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Michał Olejniczak (Łomża Vive Kielce), Patryk Walczak (Vardar Skopje), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg), Piotr Jędraszczyk (Piotrkowianin Piotrków Tryb.), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce).


Terminarz meczów grupy B (Bratysława):

Niemcy - Białoruś (14.01, godz. 18)
Austria - Polska (14.01 - piątek, godz. 20:30)
Niemcy - Austria (16.01, godz. 18)
Białoruś - Polska (16.01 - niedziela, godz. 20:30)
Polska - Niemcy (18.01 - wtorek, godz. 18)
Białoruś - Austria (18.01, godz. 20.30)

Włodzimierz Machnikowski