Sport
(Fot. PAP/EPA)

poniedziałek,

10 stycznia 2022

19:20

Novak Djokovic na wolności. Ale występ w Australian Open wciąż niepewny [DOGRYWKA W RADIU GDAŃSK]

Novak Djokovic odzyskał wolność oraz australijską wizę. Sędzia Anthony Kelly nakazał natychmiastowe wypuszczenie przetrzymywanego w hotelu w Melbourne tenisisty, uznając decyzję o cofnięciu jego wizy za "nieracjonalną". Temat nie jest jednak zamknięty. Prawnicy australijskiego rządu zaznaczyli, że ten wciąż ma prawo zdecydować o deportacji tenisisty.

Jeżeli australijskie  władze zdecyduję się na ten krok, to uniemożliwią Djokovicowi wjazd na teren swojego państwa przez trzy lata.

Radosław Szymanik w radiowej "Dogrywce" podkreśla, że casus Djokovica budzi kontrowersje. Serb dwa razy miał w przeszłości pozytywny wynik testu na COVID 19 - ostatni 16 grudnia. Dzień później uczestniczył w spotkaniu z młodzieżą... Lider światowego rankingu tenisistów prezentuje aktywną postawę antyszczepionkową.

- To kwestia wyboru i równego traktowania. Djokovic może czuć się oszukany, bo przecież otrzymał wizę wjazdową, która została unieważniona, gdy wylądował w Australii. Nie jest tajemnicą, że Djokovic ma duży wpływ na naszego Huberta Hurkacza, ale nie wiem , czy nasz tenisista szczepił się, czy posiada paszport medyczny - mówił w "Dogrywce w Radiu Gdańsk" Radosław Szymanik.


POSŁUCHAJ:


Włodzimierz Machnikowski/raf