Sport
(Fot. Marian Zubrzycki, Grzegorz Jędrzejewski, Dominik Buze/400mm.pl)

niedziela,

09 stycznia 2022

15:07

Walka Krystiana Kaszubowskiego, rywale Sebastiana Przybysza w rankingu KSW oraz Michał Cieślak przed szansą na mistrzostwo świata

W najbliższą sobotę, 15 stycznia odbędzie się gala KSW 66, podczas której w akcji będziemy mogli zobaczyć Krystiana Kaszubowskiego. Zawodnik Mighty Bulls Gdynia skrzyżuje rękawice z Tomaszem Romanowskim. Największa polska federacja MMA wprowadziła również rankingi, dzięki którym prawdopodobnie poznaliśmy najbliższego rywala Sebastiana Przybysza. Ogłoszono również pojedynek bokserski, w którym Michał Cieślak stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego w walce z Lawrence'em Okolie.


O POWRÓT NA ZWYCIĘSKĄ PASSĘ

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza gala KSW w tym roku. Podczas tego wydarzenia do oktagonu powróci Krystian Kaszubowski. Reprezentant Mighty Bulls Gdynia po wyrównanej, ale jednak przegranej walce z Michałem Pietrzakiem stanie przed szansą na powrót do serii zwycięstw w walce z Tomaszem Romanowskim. Gala KSW 66 z udziałem Kaszubowskiego odbędzie się w sobotę, 15 stycznia w szczecińskiej NETTO Arenie. 

PRZYBYSZ NA CZELE RANKINGU

Po latach oczekiwań federacja KSW wprowadziła rankingi we wszystkich kategoriach wagowych. Dzięki nim fani będą mieli dokładnie zobrazowane, jacy zawodnicy zbliżają się do walk o pasy mistrzowskie. Na czele rankingu w kategorii koguciej znajduje się nie kto inny, jak sam mistrz - Sebastian Przybysz. Zaraz za nim jest Jakub Wikłacz, z którym gdańszczanin mierzył się już dwa razy. Zawodnicy w bezpośrednich pojedynkach mają wynik 1:1, a sytuacja w rankingu pozwala przypuszczać, że w najbliższym czasie dojdzie do trylogii, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

WALKA O MISTRZOSTWO ŚWIATA

Michał Cieślak dostał szansę na dołączenie do elitarnego grona polskich pięściarzy, którzy zdobyli mistrzostwo świata. Przed nim jednak arcytrudne zadanie, ponieważ aby tak się stało, musi pokonać Lawrence'a Okoliego. Brytyjczyk w przeszłości rozprawił się z dwoma Polakami - Nikodemem Jeżewskim oraz Krzysztofem Głowackim, jednak sam promotor Okoliego uważa, że Cieślak będzie największym wyzwaniem w karierze jego podopiecznego. Walka odbędzie się 27 lutego w Wielkiej Brytanii. 

Posłuchaj:

 

 

Jakub Krysiewicz/MarWer