Sport
(Fot. basketgdynia.pl)

sobota,

08 stycznia 2022

15:27

VBW Arka straciła kolejną rozgrywającą. Z Gdyni niespodziewanie wyjechała Klara Lundquist

Trzęsienie ziemi w zespole koszykarek VBW Arki trwa. Po zastąpieniu Gundarsa Vetry Jeleną Skerovic na stanowisku trenera i rozwiązaniu kontraktu w Francuzką Romanie Bernies,  z Gdynią pożegnała się Klara Lundquist.

22-letnia szwedzka rozgrywająca poprosiła o rozwiązanie kontraktu, czym zaskoczyła włodarzy klubu oraz sztab trenerski. Była bardzo zdeterminowana, dlatego uznano, że "z niewolnika nie ma pracownika". Lundquist odleciała już do Sztokholmu, a w jej miejsce w poniedziałek w Gdyni ma pojawić się nowa zawodniczka, która przybędzie z Grecji.


SZTOKHOLM-GDYNIA-WASZYNGTON

Poprzedni sezon Lundquist spędziła w ekipie Alvik Basket Sztokholm, z którą została wicemistrzem swego kraju. Miała imponujące statystyki - zdobywała średnio 21,8 punktu, miał też 6,8 zbiórki i 6,7 asysty na spotkanie. 
Latem Szwedka zadebiutuje w rozgrywkach WNBA w barwach zespołu Washington Mystics.

Po kwarantannie związanej z sześcioma przypadkami zakażenia koronawirusem mistrzynie Polski w sobotę wznowiły treningi. Ligowy mecz w Bydgoszczy został przełożony na luty, środowe spotkanie Euroligi w Schio wstępnie na 22 stycznia  

Włodzimierz Machnikowski