Sport
(Fot. Wikimedia Commons/Sven Mandel/Кирилл Венедиктов)

poniedziałek,

29 listopada 2021

13:54

Lewandowski czy Messi? Złota Piłka znajdzie właściciela w paryskim Théâtre du Châtelet [POSŁUCHAJ]

Złota Piłka trafi w poniedziałek do najlepszego piłkarza świata. Uroczysta Gala w Théâtre du Châtelet w Paryżu zacznie się o 20:30. W gronie faworytów Robert Lewandowski i Leo Messi. W roli "czarnego konia" bukmacherzy obsadzili pomocnika Chelsea i reprezentacji Włoch - Jorginho. Triumf w Lidze Mistrzów i Mistrzostwo Europy z pewnością są znaczącymi argumentami.


Dla nas napastnik Bayernu i kapitan reprezentacji Polski jest pewniakiem. Król strzelców Bundesligi z najlepszym wynikiem w historii rozgrywek - czyli 41 bramkami - imponuje. Podczas gdy jego główny konkurent z 30 golami w La Liga nie jest nawet mistrzem Hiszpanii, a udział w Lidze Mistrzów z Barceloną zakończył na 1/8.

Okolicznością decydującą przy mniej więcej równych szansach Polaka i Argentyńczyka jest fakt nieprzyznania Złotej Piłki w poprzednim sezonie - oczywiście ze względów pandemicznych.

U bukmacherów minimalna przewaga Messiego, faworytem kibiców -Lewandowski. Głos decydujący miało prawie 200 dziennikarzy z całego świata.

Możliwe scenariusze w radiowej "Dogrywce kreślą": autorka coniedzielnych "Piłkarskich Plotek" Anita Kobylińska i Włodzimierz Machnikowski:

 

 

Włodzimierz Machnikowski