Sport
Zawody odbędą się na pływalni Chełm w Gdańsku (Fot. Przemysław Skraba)

środa,

24 listopada 2021

17:45

Młodzi pływacy z Pomorza sprawdzą, kto z nich jest najlepszy. W piątek startuje pierwsza edycja Grand Prix Gdańska

Blisko 300 młodych zawodników wystartuje w I Grand Prix Gdańska w pływaniu. W imprezie, która odbędzie się w piątek, 26 listopada, udział wezmą najbardziej utalentowani zawodnicy w wieku 12 lat i młodsi z dziesięciu klubów województwa pomorskiego.

To pierwsza edycja tych zawodów, które zostały zorganizowane z myślą o młodych zawodnikach, którym ciągle brakuje okazji do rywalizacji z rówieśnikami.

– Niestety, dla nich w tym roku już nie ma przewidzianych żadnych oficjalnych zawodów w kalendarzu Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, a koniec roku jest najlepszy, aby wyśrubować swoje rekordy życiowe, bo przecież od stycznia każdy z nich przejdzie do starszej kategorii wiekowej – mówi Jarosław Błażek z MKP Gdańsk, który jest organizatorem zawodów.

 

DYSTANSE

 

Rywalizacja odbędzie są na dwóch dystansach, 50 i 100 metrów, w różnych konkurencjach, zależnych od wieku zawodników. Najmłodsi będą rywalizować tylko na dystansach 50 metrów w stylach klasycznym, grzbietowym i dowolnym, a starsi, czyli jedenasto i dwunastolatkowie, pływać będą na 50 metrów stylem motylkowym oraz na 100 metrów w pozostałych stylach, łącznie ze stylem zmiennym.

– Liczymy, że te zawody, które w piątek odbędą się po raz pierwszy, na stałe wpiszą się do kalendarza imprez pływackich w województwie pomorskim, a w kolejnych edycjach przybiorą formę zawodów ogólnopolskich – dodaje Błażek.

 

BEZ PUBLICZNOŚCI

 

Zawody odbędą się na pływalni Chełm w Gdańsku, przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13. Ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń na pływalni, odbędą się one bez udziału publiczności. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:30. Organizację I Grand Prix Gdańska w pływaniu współfinansuje Miasto Gdańsk.

 

oprac. pb