Sport
(Fot. Łukasz Nazdraczew/Red Bull Content Pool)

poniedziałek,

08 listopada 2021

10:49

Najlepsi tancerze z całego świata zmierzyli się ze sobą w Ergo Arenie. Zakończyły się mistrzostwa w breakdance

W Ergo Arenie odbyły się mistrzostwa świata w breakdance. W sobotę zmierzyło się ze sobą szesnaście najlepszych tancerzy oraz tancerek, wśród których znalazło się dwoje Polaków - Paulina i Thomaz.

Wielki finał po raz pierwszy odbył się w w Polsce. Dotychczas zawody rozgrywano między innymi w Nowym Jorku czy Rio de Janeiro.

NOWI MISTRZOSTWIE ŚWIATA

Nowymi mistrzami świata zostali pochodzący z Kazachstanu Amir oraz reprezentantka USA, Logistx. To wydarzenie bez precedensu. Kazach zakwalifikował się do najlepszej szesnastki dwa dni wcześniej, a finał był jego debiutem. Dla Amerykanki był to natomiast drugi występ w finale, jednak pierwszy wygrany.

- To jest jak sen. Zawsze marzyłam o tym, żeby wygrać finał. I chcę powiedzieć do wszystkich, którzy mnie teraz oglądają: wy też możecie w swoim życiu wygrać. Tylko musicie w to naprawdę uwierzyć - mówiła Logistx, nie kryjąc wzruszenia.

REPREZENTANCI POLSKI

Polscy tancerze współtworzyli edycję dzięki przyznanym im dzikim kartom. Thomaz odpadł jednak w pierwszej rundzie, przegrywając z Amerykaninem. Paulina awansowała do ćwierćfinału. Przegrała ze swoją rywalką jednym głosem.

Polski akcent pojawił się również w składzie sędziowskim. W jury znalazł się Polak, b-boy Klej, który nie krył dumy z bycia gospodarzem mistrzostw. Jak podkreślał, był to światowy finał.

 

PAP/ua