Sport
(Fot. Piotr Kucza/400mm.pl)

poniedziałek,

25 października 2021

16:17

Przedostatni mecz eliminacji do MŚ w Katarze bez Polaków na trybunach. FIFA ukarała PZPN za zachowanie kibiców w meczu z Albanią

12 listopada odbędzie się przedostatni mecz reprezentacji Polski w eliminacjach do mistrzostw świata 2022. Meczu z Andorą kibice biało-czerwonych nie obejrzą jednak z trybun. W ten sposób FIFA ukarała Polski Związek Piłki Nożnej za zachowanie kibiców podczas rozegranego w Tiranie meczu z reprezentacją Albanią.


- Komisja Dyscyplinarna FIFA, po analizie raportu delegata, zdecydowała o nałożeniu kary 50 tysięcy franków szwajcarskich i zakazu wyjazdu polskich kibiców na najbliższy mecz eliminacji mistrzostw świata z Andorą. Powodem jest rzucanie przez polskich kibiców różnymi przedmiotami w stronę albańskich kibiców - poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Wspominany mecz z Albanią w Tiranie odbył się 12 października. Polacy wyszli z tego spotkania zwycięsko po bramce Karola Świderskiego w 77. minucie. Po tym trafieniu spotkanie zostało przerwane przez zachowanie kibiców gospodarzy, którzy obrzucali różnymi przedmiotami celebrujących gola reprezentantów Polski. Mecz został wznowiony po około 20 minutach.

UKARANI RÓWNIEŻ ALBAŃCZYCY

Wcześniej FIFA nałożyła również kary na albańską federację. Nasi ostatni rywale zostali ukarani grzywną w wysokości 150 tysięcy franków szwajcarskich oraz zamknięciem stadionu na mecz u siebie z Andorą w ostatniej kolejce rozgrywek. Spotkanie Albanii z Andorą odbędzie się 15 listopada.

 

Jakub Krysiewicz