Sport
(Fot. Marian Zubrzycki/400mm.pl)

piątek,

22 października 2021

16:25

Gdańszczanin w walce wieczoru gali KSW. Sebastian Przybysz podejdzie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego

Pierwszy raz w historii zawodnik z Gdańska będzie bohaterem walki wieczoru gali KSW. Mowa o Sebastianie Przybyszu, który w marcu obecnego roku wywalczył pas mistrzowski w kategorii koguciej, a już w sobotę 23 października stanie do pierwszej jego obrony. Jego przeciwnikiem będzie Brazylijczyk - Bruno Santos.


Do niedawna był zawodnikiem, który otwierał karty walk gal KSW. Po trudnej drodze przepełnionej ciężkimi treningami oraz efektownymi zwycięstwami Sebastian Przybysz zapracował sobie na pozycję, która dała mu pojedynek o pas mistrzowski w kategorii koguciej przeciwko Antunowi Raciciowi na KSW 59. Odbierając pas Chorwatowi, Przybysz dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe, ponieważ Racić był wcześniej niepokonany w oktagonie KSW. Walka, w której Gdańszczanin sięgnął po mistrzostwo, przyniosła wiele emocji i uważana jest za jedną z najlepszych w 2021 roku. Rozgłos, jaki otrzymał, zagwarantował mu miejsce w walce wieczoru najbliższej gali KSW 64.

PIERWSZA OBRONA TYTUŁU MISTRZOWSKIEGO

Pierwszym rywalem, który stanie na drodze Przybysza w jego mistrzowskiej ścieżce, będzie Bruno Santos. 22-letni Brazylijczyk stanie przed szansą zostania drugim najmłodszym posiadaczem pasa KSW w historii. Uchodzący za wielki talent i wschodzącą gwiazdę MMA Santos ma na koncie 12 walk, z których 10 razy wychodził zwycięsko. Jedną ze swoich dwóch porażek zanotował w starciu przeciwko Antunowi Raciciowi, co może napawać optymizmem polskich fanów MMA, ponieważ Przybysz w swoim ostatnim starciu okazał się lepszy od Chorwata. 

W KARCIE WALK NAD MARIUSZEM PUDZIANOWSKIM

Podczas KSW 64 w akcji zobaczymy również najsilniejszego człowieka świata. Mariusz Pudzianowski przyzwyczaił nas do tego, że kiedy jego nazwisko pojawia się na karcie walk, to on jest bohaterem pojedynku zamykającego galę. Tym razem musiał on jednak ustąpić Sebastianowi Przybyszowi i stoczyć bój z senegalskim "Bombardierem" w przedostatniej walce gali. 

Gala KSW 64 z udziałem Przybysza oraz Pudzianowskiego odbędzie się w sobotę 23 października w Atlas Arenie w Łodzi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a będzie można je śledzić jedynie poprzez zakup dostępu do gali w systemie pay-per-view. 

KARTA WALK GALI KSW 64:

Walka wieczoru
Sebastian Przybysz (8-2) vs. Bruno Santos (10-2)

Karta główna
Mariusz Pudzianowski (15-7) vs. Serigne Ousmane Dia (2-0)
Daniel Rutkowski (12-2) vs. Filip Pejić (15-5)
Robert Ruchała (5-0) vs. Patryk Kaczmarczyk (7-0)
Michał Pietrzak (10-4) vs. Shamil Musaev (15-0)
Sylwia Juśkiewicz (9-6) vs. Karolina Owczarz (4-1)
Cezary Kęsik (12-1) vs. Marcin Krakowiak (11-3)
Albert Odzimkowski (11-5) vs. Jason Radcliffe (16-8)
Adam Tomasik (5-0) vs. Oumar Sy (4-0)


Jakub Krysiewicz