Sport
(Fot. mat. Fundacji Family Challenge)

piątek,

15 października 2021

11:00

Dla amatorów i doświadczonych biegaczy. Zbliża się Bursztynowy Festiwal Biegowy na Wyspie Sobieszewskiej

Zbliża się wyjątkowy, Bursztynowy Festiwal Biegowy. 16-17 października na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się impreza dla doświadczonych biegaczy, amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej - każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił, aby pokonać trasę i dotrzeć do mety. Zapisy trwają do 12 października. Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej udział bezpłatny.
- Bursztynowy Festiwal Biegowy organizujemy w Gdańsku na przepięknej, malowniczej i tajemniczej Wyspie Sobieszewskiej. Trasy poprowadzone są na plaży i w nadmorskim lesie. Będzie więc trochę po piasku i trochę po lesie. Przeważnie płasko, choć mała górka też się pojawi. Na mecie na każdego czekają wyjątkowe medale z prawdziwego bursztynu – mówi Paweł Fąferek, organizator wydarzenia z Fundacji Family Challenge.

Trasy festiwalu podzielone są następujące na kategorie: trzy biegi główne (5 km, 10 km, 20 km), spacer Nordic Walking (5 km), biegi dla dzieci, bieg strażaka.

Rejestracja trwa do 12 października >>> TUTAJ.

UDZIAŁ BEZPŁATNY DLA...

Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, dzięki wsparciu Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, udział jest bezpłatny. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy wysłać maila z informacją o zameldowaniu na Wyspie na adres biuro@bursztynowyfestiwalbiegowy.pl.


Wszystkie biegi odbędą się w niedzielę, 17 października, dzień wcześniej, w sobotę 16 października o godz. 17.00, organizatorzy zapraszają na plenerowy wieczór filmowy (pokaz filmów z imprez sportowych).

Jesienne święto biegania na Wyspie Sobieszewskiej organizuje Fundacja Family Challenge, która odpowiada także za znane już mieszkańcom Gdańska imprezy – Rowerową Wyspę i Kajakową Przygodę na Wyspie Sobieszewskiej. Zapisy i informacje na Bursztynowy Festiwal Biegowy na stronie: www.bursztynowyfestiwalbiegowy.pl.

BURSZTYNOWE UPOMINKI

Uczestnicy, którzy w poszczególnych kategorii biegowych osiągną trzy najlepsze wyniki, otrzymają od organizatorów bursztynowe upominki. Poza torbami, koszulkami, kubkami i katalogiem największą gratką będą bilety umożliwiające nieodpłatną wizytę dla dwóch osób w nowym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Wejściówki wydawane przez Muzeum Gdańska ważne są do końca 2021 roku. Kilkanaście zestawów będą mogli wygrać również pozostali uczestnicy w konkursach podczas piątkowego wieczornego pokazu filmowego.

Organizator: Fundacja Family Challenge. Partnerzy: Miasto Gdańsk, Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, Muzeum Gdańska, Hotel Orle. Patronat medialny: Radio Gdańsk, gdansk.pl, wszystkoobieganiu.pl, biegamizwiedzam.pl, familytime.pl.

 

mat. prasowe/mm