Sport
fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl

poniedziałek,

11 października 2021

20:07

Już nie rekreacyjnie, a na sportowo! Iga Świątek powalczy w turnieju WTA w Gdyni

Iga Świątek ma zagrać w lipcu na kortach Arki w Gdyni w turnieju WTA BNP Paribas Poland Open. Występ najlepszej polskiej tenisistki zapowiedział jej tata Tomasz, który razem z menedżerką zawodniczki Pauliną Wójtowicz został głównym organizatorem imprezy.
Świątek pojawiła się na gdyńskich kortach także podczas pierwszej edycji w lipcu tego roku, ale ze względu na start w igrzyskach w Tokio nie wzięła w zawodach udziału. Publiczność porwała w grze pokazowej, odbijając piłki z Hubertem Hurkaczem, Marcinem Matkowski i Mariuszem Fyrstenbergiem.

Sportowa część gdyńskiego święta tenisowego zgromadziła 32 singlistki oraz 16 par deblowych z pulą 235 tys. dolarów. Najlepsza okazała się Belgijka Maryna Zanevska, która w finale pokonała Słowaczkę Kristinę Kucovą. Do finału gry podwójnej dotarła Katarzyna Piter, ale w parze z Ukrainką Kateryną Bondarienko przegrały z deblem kazachsko-białoruskim deblem Danilina- Marozawa.

CZAS NA ROZWÓJ TURNIEJU

- BNP Paribas Poland Open 2022 znalazł się w kalendarzu sportowym Igi. Idze bardzo bliska jest gra dla naszych kibiców, chce to robić jak najczęściej, dlatego osobiście bardzo jej zależy na udziale w tym turnieju. W dużej mierze to dzięki jej sukcesom sprowadziliśmy światowy tenis do Polski. Teraz pora na dalszy rozwój tego wyjątkowego projektu. Prace nad kolejną edycją już trwają – podkreślił Tomasz Świątek.
 
pkat/pap