Sport
(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

poniedziałek,

20 września 2021

17:44

"Heynen zawsze mnie denerwował, ale to bardzo dobry trener". Wojciech Grzyb ocenia dokonania trenera reprezentacji Polski w siatkówce [POSŁUCHAJ]

Ikona polskiej siatkówki, Wojciech Grzyb, opowiedział w radiowej "Dogrywce" o Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej mężczyzn, gdzie Polacy zdobyli brązowy medal. Zakończone w niedzielę rozgrywki są okazją do oceny dokonań belgijskiego selekcjonera naszej reprezentacji, Vitala Heynena.

- Każda łza była łzą dumy. Nigdy nie płakałem tak bardzo i nigdy nie widziałem tylu łez na zakończenie sezonu. Dziękuję zawodnikom, sztabowi, najlepszej publiczności na świecie. Dziękuję Polsko - wpis takiej treści, napisany w języku polskim, pojawił się w poniedziałek na profilu na Twitterze Vitala Heynena, który brązowym medalem Mistrzostw Europy kończy współpracę z reprezentacją Polski.

"JESTEM SPOKOJNY O PRZYSZŁOŚĆ"

Ze względu na pozycję naszej drużyny w światowym rankingu następcą będzie na pewno trener z najwyższej półki.
Wojciech Grzyb piętnaście lat temu stał na podium Mistrzostw Świata. Jego kolegami i rywalami byli Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Michał Kubiak i Fabian Drzyzga. Ich reprezentacyjna przyszłość nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo, czy dotrwają do igrzysk w Paryżu.

- Jestem spokojny o przyszłość. Leon pogra jeszcze kilka lat, na początku swych reprezentacyjnych karier są Kochanowski, Bieniek i Śliwka. Mamy znakomitych siatkarzy, których potencjał jest olbrzymi – mówił w radiowej "Dogrywce" były kapitan Trefla Gdańsk.

Posłuchaj całej audycji:

 

Włodzimierz Machnikowski/ua