Sport
(fot. YouTube/Polski Związek Żeglarski)

poniedziałek,

20 września 2021

16:04

Wybrano prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego. Po raz kolejny funkcję tę będzie pełnił gdynianin Tomasz Chamera [POSŁUCHAJ]

Tomasz Chamera został wybrany na kolejną kadencję prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego. Podczas Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczego w Warszawie był jedynym kandydatem i otrzymał głosy 91 z 92 delegatów.

50-letni gdynianin z Polskim Związkiem Żeglarskim związany jest od 2001 roku jako trener główny, dyrektor sportowy, wiceprezes ds. sportu, a od 2017 roku pełni funkcję prezesa. W latach 2015-2021 był wiceprezydentem Europejskiej Federacji Żeglarskiej (EUROSAF). Od 2020 roku pełni funkcję wiceprezydenta Światowej Federacji Żeglarskiej (World Sailing). Z jej ramienia nadzorował organizację i przebieg rywalizacji żeglarskiej podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

UDANY DZIEŃ DLA POMORZA

Chamera zawodowo związany jest z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie kieruje Zakładem Żeglarstwa. Jest absolwentem tej uczelni. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora. Ukończył również studia podyplomowe dla menedżerów sportu oraz z zakresu psychologii sportowej.

Niedziela to był bardzo udany dzień dla Pomorza nie tylko ze względu na pozostawienie sterów polskiego żeglarstwa w rękach Tomasza Chamery. Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch zdobyli złoty medal mistrzostw Europy w żeglarskiej klasie 49er zakończonych w niedzielę w Salonikach. Na trzecim miejscu ukończyli rywalizację trzykrotni olimpijczycy - Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. W klasie 49erFX szóste miejsce zajęła załoga Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak.

O swych osobistych sukcesach oraz znakomitych wynikach żeglarzy AZS AWFiS Gdańsk Tomasz Chamera opowiadał w radiowej "Dogrywce":

 

PAP/W.Machnikowski