Sport
(Fot. Radio Gdańsk/Hanna Brzezińska)

niedziela,

12 września 2021

20:30

Trasa była trudna, ale z pięknymi widokami. Biegacze po raz kolejny rywalizowali na Kociewiu

Ponad sto osób wystartowało w niedzielę w ósmym biegu "Grodzisko Cross" w Owidzu koło Starogardu Gdańskiego. Zawodnicy mieli do pokonania 6,5-kilometrową trasę. To już połowa tegorocznego Biegowego Grand Prix Kociewia.

Zawodnicy przyjechali m.in. z Kociewia, Trójmiasta, a nawet z Warszawy. Frekwencja dopisała także w Biegu Skrzatów, w którym wystartowało ponad sto dzieci.

- W czwartym cyklu Grand Prix Kociewia mamy 15 biegów. Do klasyfikacji generalnej wystarczy zaliczyć 10. Wytrwali biegacze mają swój plan treningowy, wiedzą, jak się przygotować, rozkładają siły, wybierają różne biegi, w zależności od trasy i dystansu - mówi prezes Stowarzyszenia Klub Kociewiak, Ryszard Różycki. - Ludzie przyjeżdżają też pobiegać dla samego zdrowia, by ukończyć bieg i dostać pamiątkowy medal - dodaje i podkreśla, że chętni, początkujący zawodnicy mogą spróbować swoich sił na każdym etapie.

LIDER KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Po raz kolejny w tym sezonie pierwszy na metę w Grodzisku Owidz dobiegł Mateusz Niemczyk. Na drugim miejscu był Michał Lewandowski, a na trzecim nastoletni Leon Gajdus. Wśród pań najlepszy wynik uzyskała Iwona Szabłowska. Druga była Kamila Grzonka, trzecia - Natalia Ruchlewicz.

 

IMG 20210912 115928418

(Fot. Radio Gdańsk/Hanna Brzezińska)

 

- Trasa przełajowa, trochę górek. To był bieg taktyczny. Tak naprawdę dopiero na ostatnim kilometrze mocniej ruszyłem - mówił zwycięzca biegu. Mateusz Niemczyk dodaje, że formę zawdzięcza codziennym treningom.

Posłuchaj relacji:Kolejna odsłona Biegowego Grand Prix Kociewia już za tydzień. 19 września w Skórczu odbędzie się pierwszy Bieg Wilka Kociewskiego na dystansie 5 kilometrów (start przed Kwaterą Myśliwską Czarne). Chętni do udziału mogą się zgłaszać jeszcze do 16 września >>>TUTAJ.

 

IMG 20210912 120252963 HDR 1

(Fot. Radio Gdańsk/Hanna Brzezińska)

 

Hanna Brzezińska/ua