Sport
(Fot. AZS UG)

sobota,

11 września 2021

16:49

AZS UG zaczyna sezon w Statscore Futsal Ekstraklasie. Szkoleniowiec: jesteśmy przygotowani, żeby powalczyć

- Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego i z pracy drużyny. Chociaż nie udało się uniknąć wypadków losowych czy urazów, uważam, że jesteśmy w stanie powalczyć o środek tabeli – mówi Wojciech Pawicki, szkoleniowiec AZS UG Gdańsk. W niedzielę 11 września jego podopieczni zainaugurują rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy, podejmując Red Devils Chojnice.

Wojciech Pawicki opowiedział o przygotowaniach do rozgrywek.

– Początek przygotowań to bardzo dużo testowania i eksperymentów. Sprawdzaliśmy różne ustawienia w czwórkach, warianty gry i jej stałe fragmenty. Dlatego nie przywiązuję wagi do wyników pierwszych sparingów. Ważne dla mnie były te trzy spotkania, które rozegraliśmy podczas mini-zgrupowania w Zgierzu: jedno "na świeżości", dwa "na zmęczeniu". W zasadzie dopiero ostatni sprawdzian, który zakończył się remisem z ekipą z Lęborka, był takim wyznacznikiem naszej formy i daje wiarę, że możemy powalczyć o środek tabeli – relacjonował trener.

ZMIANY W DRUŻYNIE

Po awansie zespół AZS UG opuściło kilku zawodników. W ich miejsce kadrę gdańszczan uzupełnili bramkarz Kacper Zelma, skrzydłowy Dominik Depta, oraz rozgrywający: Adrian Formella i Matheus Martins.

– Kacper z miejsca wzmocnił rywalizację o miejsce między słupkami, gra na poziomie Kacpra Sasiaka i Jakuba Grzywacza, z którymi walczy o bluzę z numerem 1. Zresztą na treningach widać było, że wszyscy bramkarze pracują bardzo dobrze. Dominik Depta ze swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z miejsca powinien wzmocnić pierwszy skład. W poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie i strzelał gole. Adrian Formella jest młodzieżowym reprezentantem Polski, ma świetne uderzenie z lewej nogi i duży potencjał. Będę starał się stopniowo wprowadzać go do składu, podobnie jak Matheusa, naszego zagranicznego "rodzynka". To filigranowy zawodnik, który sprytem, brazylijską fantazją i techniką będzie musiał nadrabiać braki w warunkach fizycznych. Jest bardzo młody, ma 21 lat. Sądzę, że jeszcze się wiele nauczy – podkreślał Wojciech Pawicki.

PODCZAS INAUGURACJI ZAWALCZĄ Z RED DEVILS CHOJNICE

Na inaugurację beniaminek z Gdańska, który na najwyższy szczebel rozgrywkowy powraca po dwóch sezonach spędzonych w pierwszej lidze, podejmie Red Devils Chojnice. Szkoleniowiec AZS UG podkreśla, że ten początek rozgrywek Statscore Futsal Ekstraklasy będzie niezwykle istotny, ponieważ jego zespół zmierzy się z drużynami grającymi na zbliżonym poziomie.

- Ważne, żeby dobrze zacząć, nabrać pewności siebie i zbierać punkty, bo dzięki temu w kolejnych meczach gra się łatwiej. Terminarz mamy taki, że w pierwszych kolejkach nie gramy z zespołami, które są faworytami do podium. Trzeba to wykorzystać – kończy trener akademickiej drużyny.

Kadra AZS UG Gdańsk na sezon 2021/2022:

Bramkarze:
13. Kacper Sasiak
99. Kacper Zelma
21. Jakub Grzywacz

Rozgrywający:
6. Matheus Martins
15. Dawid Lewczuk
71. Karol Majchrzak
10. Mateusz Wesserling
23. Adrian Formella
11. Wojciech Pawicki (trener)

Skrzydłowi:
86. Dominik Depta
7. Mikołaj Kreft
90. Iwo Gerlee
17. Szymon Wroński
20. Jakub Domżalski
5. Mateusz Osiński
22. Szymon Kuzio
8. Karol Kaczmarek

Pivoci:
9. Piotr Wardowski
77. Kewin Sidor
91. Maciej Urtnowski

oprac. MarWer