Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

piątek,

10 września 2021

14:07

Wielki powrót legendy światowego boksu. Pojedynek będzie komentował Donald Trump

Niecodziennym wydarzeniem jest udział w walce bokserskiej legendy, która w tym roku kończy 59 lat. Mowa tu o Evanderze Holyfieldzie, który 11 września w walce pokazowej skrzyżuje rękawicę z 44-letnim byłym mistrzem UFC - Vitorem Belfortem z Brazylii. To jednak nie koniec niecodziennych zdarzeń. Przy stole komentatorskim podczas tego starcia zasiądzie Donald Trump.

Dla Holyfielda będzie to pierwsze starcie od 2011 roku. Ostatni raz w akcji mieliśmy okazję zobaczyć go 7 maja 2011 w Kopenhadze. Legendarny pięściarz wygrał wtedy przez techniczny nokaut dziesiątej rundzie z Brianem Nielsenem (64-2, 43 KO).

DONALD TRUMP JAKO FAN SPORTÓW WALKI

Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie kryje umiłowania do sportów walki. Niejednokrotnie gościł on podczas największych wydarzeń bokserskich oraz MMA. 

- Uwielbiam oglądać wielkich bokserów i wielkie walki. Cieszę się, że będę mógł zobaczyć jedną z nich w sobotnią noc i dzielić się moimi myślami pod ringiem.

Donald Trump w przeszłości pojawiał się na galach bokserskich, które odbywały się w jego kasynach i hotelach w Atlantic City w latach 80. i 90. Podczas swojej prezydentury wybrał się również jako widz na galę UFC, czyli największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie. Komentować takie wydarzenie będzie miał jednak okazję po raz pierwszy, a towarzyszyć mu przy tym będzie jego syn - Donaldem Trump jr. 

LEGENDA EVANDERA HOLYFIELDA

Evander Holyfield po raz pierwszy został mistrzem świata 12 lipca 1986 roku. Pokonał on wtedy Muhammada Qawiego, zdobywając pas WBA w wadze junior ciężkiej. 25 października 1990 roku Holyfield otrzymał szansę na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej aż trzech federacji – WBC, WBA, IBF. Jego przeciwnikiem był James Buster Douglas. "Holy" uporał się z przeciwnikiem w przeciągu trzech rund.

Dotychczas słynie jednak przede wszystkim z dwóch wygranych nad legendarnym Mikiem Tysonem. 9 listopada 1996 stoczył z nim pojedynek, w którym według wielu był skazany na pożarcie. Ostatecznie to Holyfield wyszedł z tego starcia zwycięsko w 11 rundzie, udowadniając, że wciąż jest jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej na świecie. Niecały rok później doszło do rewanżowego starcia, które odbiło się dużym echem na całym świecie. Mike Tyson, który przegrywał pierwsze 2 rundy, odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Evandera przez dyskwalifikację.

Walka Evander Holyfield vs Vitor Belfort z Donaldem Trumpem jako komentatorem odbędzie się 11 września 2021 roku w Pala Casino Spa and Resort w Kalifornii. Pojedynek będzie można obejrzeć jedynie poprzez zakup dostępu w systemie pay-per-view.

Jakub Krysiewicz