Sport
(Fot. rumia.eu)

piątek,

10 września 2021

14:30

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd już w sobotę. Czołowi polscy sportowcy na stadionie MOSiR w Rumi będą promować aktywny tryb życia

W sobotę 11 września na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbędzie się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd - Rumia 2021. Na wydarzenie zaproszono wiele gwiazd sportu, między innymi polskich olimpijczyków. Mityng ma propagować aktywny tryb życia.

- Po raz pierwszy gościmy tak liczną grupę znakomitych lekkoatletów w jednym czasie – mówi Jolanta Król, dyrektor MOSiR Rumia. - W Rumi bywali już olimpijczycy: Kozakiewicz, Korzeniowski, Blanik, Korol. Jest to zatem powrót do chlubnych tradycji. Jednak takiej kumulacji gwiazd sportu jeszcze nie było jeszcze nigdy. Bardzo się cieszymy, że możemy być gospodarzem tego mityngu.

ZAPROSZONE GWIAZDY SPORTU

Podczas mityngu wystąpią zawodniczki i zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zdobywając najwyższe laury. Na stadionie w Rumi rozegrane zostaną zawody w biegu na 300 metrów, w których swój udział zapowiedziały czołowe polskie reprezentantki, medalistki Mistrzostw Świata i Europy. Na dystansie 800 metrów w kategorii mężczyzn również nie zabraknie utytułowanych sportowców. Rozegrany zostanie także konkurs rzutu oszczepem.

Wśród zaproszonych gwiazd sportu są Małgorzata Hołub-Kowalik, trener Zbigniew Maksymiuk, Iga Baumgart-Witan, Kornelia Lesiewicz, trener Sebastian Papuga, Patryk Dobek, trener Zbigniew Król, Mateusz Borkowski, Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód, trener Leszek Walczak, Marta Kąkol, Natalia Mądrzejewska, Dawid Wegner, Karolina Bołdysz, Agata Kołakowska, trenerka Anna Sękowska, Olga Pietrzak, Kacper Lewalski, trener Czesław Nagy, Andrzej Jaros, trener Marek Jaros, Jakub Augustyniak oraz Filip Ostrowski.

PRZEWIDZIANO RÓŻNE ATRAKCJE

Spikerem zawodów będzie były mistrz świata w siedmioboju, Sebastian Chmara. Przewidziany jest również wyścig osób niepełnosprawnych na wózkach na dystansie 1200 m, w którym udział wezmą przedstawiciele klubów paroolimpijskich. Odbędą się także biegi sztafet juniorskich z powiatu wejherowskiego oraz zawody na dystansie 100 m i rzut oszczepem zawodników z okręgu pomorskiego. Uroczyste otwarcie zawodów przewidziane jest na godzinę 16:00. O 17:30 odbędą się dekoracje zawodników.

 

ua/raf