Sport

czwartek,

09 września 2021

20:30

Bieg na orientację w sercu Gdańska. W piątek startują zawody City Race

Od piątku do niedzieli, od 10 do 12 września, odbędą się miejskie zawody w biegu na orientację. Areną zmagań ma być miasto Gdańsk. Trójetapowa rywalizacja zagwarantuje masę wrażeń oraz sportowej aktywności.


Gdańsk dołączy do takich miast jak: Londyn, Barcelona, Lizbona czy Luksemburg, które są gospodarzami Pucharu City Race Euro Tour. Etapem punktowanym w tej klasyfikacji będzie główny bieg odbywający się w niedzielę. Impreza światowego formatu odbywająca się w Gdańsku to znakomita okazja do sprawdzenia swoich sił w dyscyplinie biegów na orientację.

Wydarzenie rozpocznie się od dwóch miejsko-parkowych fragmentów: w piątek 10 września pierwszy etap przebiegać będzie przez tereny Politechniki Gdańskiej, a w sobotę 11 września uczestniczy rywalizować będą w Chełmie. Zmagania zakończą się w niedzielę całkowicie miejskim etapem odbywającym w Głównym Mieście.

IMPREZA TOWARZYSZĄCA: HARPUŚ

W sobotę i niedzielę zawodom towarzyszyć będzie rekreacyjna impreza na orientację Harpuś. Jest to wydarzenie regularnie organizowanie przez klub Harpagan. Organizacja ta zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w dyscyplinach orientacji sportowej oraz organizuje wielu wydarzeń związanych z aktywnością z mapą.

GODZINY ROZPOCZĘCIA POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW

Biuro zawodów przed imprezą będzie funkcjonować w czwartek po południu oraz w piątek rano w Bramie Wyżynnej w centrum Gdańska. W trakcie wydarzenia biuro ma działać w centrach poszczególnych etapów. Starty odbędą się w piątek o 17:00 (Politechnika Gdańska), sobotę o 10:00 (Gdańsk Chełm) i niedzielę o 9:00 (Główne Miasto). Podsumowanie zawodów nastąpi po ostatnim etapie o godz. 12:30.

Łukasz Piaskowski