Sport
(Fot. EPA/CHRISTIAN BRUNA)

środa,

04 sierpnia 2021

14:14

Patryk Dobek z brązowym medalem olimpijskim! To pierwszy indywidualny medal polskiego biegacza na igrzyskach od 1980 roku

Urodzony w Kościerzynie, były zawodnik SKLA Sopot z brązowym medalem olimpijskim. Patryk Dobek wywalczył brąz w biegu na 800 m. Ostatni medal w indywidualnym bieganiu Polska zdobyła ponad 40 lat temu. 

Dobek pobiegł bardzo spokojnie i mądrze. Na jego korzyść bieg nie należał do najszybszych. Momentami wydawało się, że Polak został zamknięty przy wewnętrznej, jednak on sam nie odpuszczał i biegł bardzo odważnie. Na ostatniej prostej wyprzedził przed Amosa. Kiedy zaczął przyspieszać, wyraźnie było widać, że zdobędzie medal.

Ostatecznie złoto zdobył Kenijczyk - Korira, który na mecie był z czasem 1:45,06 minuty, srebro zdobył jego rodak Roticha z czasem 1:45,23 minuty, a brąz nasz rodak - Patryk Dobek, który wyścig ukończył z czasem 1:45,39 minuty.

 

O sukcesie Patryka Dobka Włodzimierz Machnikowski rozmawiał z Jerzym Smolarkiem, dyrektorem organizacyjnym Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Posłuchaj całej rozmowy:

 


Jakub Krysiewicz