Sport
(Fot. Pixabay)

niedziela,

01 sierpnia 2021

20:00

Wyczekiwany powrót Tadeusza Michalika oraz polscy siatkarze plażowi w fazie pucharowej [ZAPOWIEDŹ 12. DNIA IO W TOKIO]

Kolejny dzień igrzysk olimpijskich w Tokio, a wraz z nim kolejne emocje związane z udziałem polskich sportowców. Nie zabraknie startów w dyscyplinach, w których biało-czerwoni powalczą o medale.

LEKKOATLETYKA

Dyscypliną, która zainauguruje występy Polaków podczas 12. dnia IO, jest rzut młotem. Tam po świetnym występie polskich reprezentantek tym razem wystartuje Paweł Fajdek oraz Wojciech Nowicki. W biegu na 1500 m kobiet reprezentować nas będzie Martyna Galant. Na zakończenie dnia Joanna Linkiewicz pobiegnie w biegu przez płotki na 400 m.

KAJAKARSTWO

W K1 na 200 m kobiet popłynie Marta Walczykiewicz, a w K2 na 500 m Karolina Naja i Anna Puławska. Nie zabraknie również męskich startów, w których zobaczymy Wiktora Głazunowa z Tomaszem Barniakiem płynących w C2 na 1000 m.

TENIS STOŁOWY

Rozpoczyna się turniej drużynowy kobiet. Od 3:00 będziemy mogli kibicować polskim reprezentantkom, które już w 1/8 finału czeka bardzo trudne zadanie, bo mecz z reprezentacją Korei Południowej. 

ZAPASY

Już od 4:30 wystartują olimpijskie zawody w zapasach. Tam w akcji zobaczymy Agnieszkę Wieszczek-Kordus, która w 1/8 finału do 68 kg kobiet zmierzy się z Ałłą Czerkasową z Ukrainy. Oprócz tego w zmaganiach do 97 kg stylem klasycznym mężczyzn wystartuje Tadeusz Michalik. Polski zapaśnik zawalczy o ćwierćfinał w pojedynku z Hajkalem al-Aszurim z Tunezji.

STRZELECTWO

W eliminacjach zmagań w trzech pozycjach karabinem mężczyzn Tomasz Bartnik. Polak jeszcze o 9:50 ma szansę wystąpić w finale i powalczyć medal. Do tego musi jednak przejść eliminacje.

ŻEGLARSTWO

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wezmą udział w kolejnym wyścigu punktowanym 470 kobiet. Polski wystartują od 5:05. W wyścigu medalowym 49er mężczyzn wystartują Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński.

KOLARSTWO TOROWE

Przed wielką szansą w sprincie drużynowym kobiet staną Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Polki od 8:30 wystartują w eliminacjach i jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli, to o 11:00 będą ścigać się o olimpijskie medale.

JEŹDZIECTWO

WKKW trwa w najlepsze, jednak wszystko, co dobre kiedyś się kończy. 12. dnia IO odbędzie się wielki finał drużynowi i indywidualny, w którym w akcji zobaczymy Jana Kamińskiego, Joannę Pawlak oraz Małgorzatę Cybulską.

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Duet Grzegorz Fijałek i Michał Bryl mają za sobą świetny występ w fazie grupowej. Teraz czeka ich faza pucharowa, którą rozpoczną od 1/8 finału. Tam ich przeciwnikami będą Nicolai i Daniele Lupo reprezentujący Włochy. 

Jakub Krysiewicz