Sport
Zdjęcie archiwalne. XXIII Memoriał Edwarda Hodury Sopot Beach Rugby (fot. Jerzy Bartkowski / KFP)

piątek,

30 lipca 2021

18:44

IX edycja Sopot Beach Rugby. Międzynarodowy turniej zostanie rozegrany w sobotę na sopockiej plaży

W ostatni dzień lipca na plaży przy sopockim molo rozegrana zostanie IX edycja Sopot Beach Rugby. Turniej plażowy będzie towarzyszył Festiwalowi Latawców Sopot 2021. Oba wydarzenia, zorganizowane przez sopocki MOSiR i Fundację Sportu i Rekreacji Edwarda Hodury, są częścią obchodów 120-lecia miasta.

Sopot Beach Rugby to jeden z największych turniejów tego typu na świecie. W ubiegłym roku wzięło w nim udział blisko 400 zawodniczek i zawodników z Polski oraz zagranicy. Rugby uchodzi za najszybszą i jedną z najbardziej widowiskowych gier zespołowych na plaży. Nieprzerwanie od 2013 r. turnieje w tej dyscyplinie organizuje w Sopocie Jarosław Hodura. Kolejne edycje są połączone z mającym już 29-letnią tradycję Memoriałem Edwarda Hodury.

TRZY TURNIEJE

W ramach tegorocznej IX edycji Sopot Beach Rugby, która zostanie rozegrana 31 lipca, zaplanowano trzy turnieje: w godz. 10.00-13.00 zagrają drużyny kobiet i amatorów (łącznie 16 drużyn) od godz.14.00 turniej mężczyzn na 16 drużyn.

Tegoroczny turniej będzie międzynarodowy, wśród kobiet ponownie wystąpi drużyna z Nederland, która występuje pod nazwą Sopot Never Sleeps, oraz drużyna z Łotwy. Wśród mężczyzn The Imports to zawodnicy z RPA i Nowej Zelandii grający w polskiej Ekstarlidze, Barbarians,pl to zawodnicy z różnych krajów grający w polskiej Ekstralidze, Poachers to drużyna angielskiej armii (Army Be The Beat), Dark Rifles Rugby to zaś drużyna wojsk amerykańskich.

WSTĘP BEZPŁATNY

Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, których jedna strona upamiętnia 120-lecie Sopotu. Wstęp bezpłatny. Imprezę patronatem objęło Radio Gdańsk.

 


oprac. puch