Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

piątek,

30 lipca 2021

20:00

Wielka szansa na medal w sztafecie mieszanej 4x400 m. Majerski wystartuje w finale w pływaniu [ZAPOWIEDŹ 10. DNIA IO W TOKIO]

Czas na kolejny etap rozgrywek siatkówki plażowej, w której być może dwa Polskie duety zagrają w fazie pucharowej. Oprócz tego, 10. dnia IO w Tokio wyścigami medalowymi zakończą się zawody RS:X w żeglarstwie. 

GOLF

Niewiele po północy rozpocznie się 3. runda turnieju golfowego, w którym udział bierze Adrian Meronk. Polak stanie przed szansą poprawienia swojej sytuacji w tabeli.

LEKKOATLETYKA

Joanna Linkiewicz wystartuje w biegu przez płotki na 400 m. Na 100 m wystartują Pia Skrzyszowska i Klaudia Siciarz. W skoku o tyczce mężczyzn reprezentować nas będą Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek i Robert Sobera. W biegu na 800 m pobiegną Patryk Dobek i Mateusz Borkowski, a wśród kobiet Joanna Jóźwik. Oprócz tego czeka nas bieg sztafety mieszanej  4x400 m. Reprezentanci Polski są w świetnej sytuacji po pobiciu rekordu Europy i są zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa. 

PŁYWANIE 

Przed wielką szansą stanie Jakub Majerski, który będzie miał możliwość zdobycia medalu w finale na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn. Oprócz tego odbędą się półfinały 50 metrów stylem dowolnym mężczyzn oraz kobiet, gdzie zobaczymy Pawła Juraszka i Katarzynę Wasick.

STRZELECTWO

W eliminacjach kategorii karabin 3 pozycje kobiet weźmie udział Aneta Stankiewicz. Polka rozpocznie swoje zmagania od godziny 5:00, a jeżeli przejdzie dalej, to jeszcze o 9:00 stanie przed szansą na medal. 

ŻEGLARSTWO

Zmagania RS:X kobiet oraz mężczyzn dobiegają końca. Zakończą się one wyścigiem medalowym, w którym popłyną Piotr Myszka i Zofia Noceti-Klepacka. Oprócz tego w 49er mężczyzn wystartują Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, a w 49er FX kobiet Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

W grupie A do 96 kg reprezentuje nas Bartłomiej Adamus, którego oglądać będziemy mogli od około godziny 12:50. 

SIATKÓWKA PLAŻOWA

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak staną przed szansą na zakwalifikowanie się do 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej. Niestety nie udało im się zrobić tego bezpośrednio, więc zawalczą o to barażach. Jeżeli im się uda, będą drugim polskim duetem w fazie pucharowej. 

Jakub Krysiewicz