Sport
(Fot. Pixabay)

środa,

28 lipca 2021

20:00

Rozgrywki golfowe czas zacząć. Świątek i Kubot przed kolejnym wyzwaniem [ZAPOWIEDŹ 7. DNIA IO W TOKIO]

Po pierwszym zdobytym dla Polski medalu czas rozpocząć kolejny dzień zmagań olimpijskich z nadzieją na następne sukcesy. 

WIOŚLARSTWO 

Dzień rozpoczniemy od dyscypliny, w której udało się zdobyć pierwszy medal dla Polski. Tym razem w dwójce podwójnej wagi lekkiej mężczyzn wystartują Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski.

STRZELECTWO

W eliminacjach próby precyzyjnej pistoletu 25 m kobiet zobaczymy Klaudie Breś. Oprócz tego w trapie kobiet wystartuje Sandra Bernal, która jeszcze tego samego dnia będzie mogła zawalczyć o medal.

GOLF

Od 2:15 rozpoczną się zawody golfowe, w których reprezentować nas będzie Adrian Meronk. Polak rozpocznie rozgrywki od 1.rundy.

JUDO

W turnieju do 78 kg kobiet wystąpi Beata Pacut. Polka rozpocznie pojedynkiem eliminacyjnym przeciwko reprezentantce Gabonu- Sarah Myriam Mazouz. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Beaty Pacut, od 10:00 będziemy mogli kibicować jej w finale.

PŁYWANIE

Dzień w tej dyscyplinie rozpoczniemy startem Radosława Kawęckiego w półfinale na 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn. Później czekają nas eliminacje, a w nich Paweł Korzeniowski i Jakub Majerski w starcie na 100 metrów stylem motylkowym mężczyzn, następnie Laura Bernat popłynie 200 metrów stylem grzbietowym kobiet, a na koniec reprezentacja Polski wystartuje na 4x100 metrów stylem zmiennym sztafet mieszanych. 

ŻEGLARSTWO

Wiele startów z udziałem Polaków będziemy mogli zobaczyć w żeglarstwie. Rozpoczną Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar w 470 kobiet. Następnie Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wystartują w 49er mężczyzn. W Laser Radial kobiet zobaczymy Magdalenę Kwaśną, a w RS:X kobiet Zofię Noceti-Klepacką.

ŁUCZNICTWO

W indywidualnym starcie kobiet Sylwia Zyzańska zmierzy się z Lucillą Boari z Włoch. Będzie to dla Polski szansa na zakwalifikowanie się do 1/16 finału. Oprócz tego w akcji zobaczymy Sławomira Napłoszka, którego pierwszym rywalem będzie Holender - Steve Wijler.

TENIS ZIEMNY 

Duet Iga Świątek i Łukasz Kubot będą dalej walczyć o medal. Tym razem w ćwierćfinale mikstu spotkają się z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - 
Aslanem Karatsevem i Eleną Vesniną.

Jakub Krysiewicz