Sport
(Fot. Flickr)

wtorek,

27 lipca 2021

20:00

Kolejny mecz polskich siatkarzy. Iga Świątek wraca do gry [ZAPOWIEDŹ 6. DNIA IO W TOKIO]

Przed nami kolejny dzień wyczekiwania na pierwsze medale olimpijskie wywalczone przez polskich sportowców. Przed taką szansą stanie 17-letni Krzysztof Chmielewski, a także Anna Plichta, Maciej Bodnar oraz Piotr Kuczera.

WIOŚLARSTWO

Pierwsze zmagania z udziałem Polaków rozpoczną się już o 1:40 i to właśnie wioślarstwa będzie 6. dnia igrzysk najwięcej. Zaczną Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski w czwórce bez sternika mężczyzn. Następni będą Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski w dwójce podwójnej mężczyzn. W czwórce bez sternika kobiet zobaczymy Monikę Chabel, Joannę Dittmann, Olgę Michałkiewicz oraz Marię Wierzbowską. Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Fabian Barański będą nas reprezentować w czwórce podwójnej mężczyzn. W tej samej odmianie, lecz wśród kobiet zobaczymy Agnieszkę Kobus-Zawojską, Martę Wieliczko, Marię Sajdak i Katarzynę Zilmann. Na koniec dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn gdzie wystartują Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski.

STRZELECTWO

Sandra Bernal będzie reprezentować Polskę w trapie kobiet. Polka rozpocznie od eliminacji, które startują od godziny 2:00.

PŁYWANIE

Do tej pory największa polska sensacja tych igrzysk, czyli Krzysztof Chmielewski stanie przed wielką szansą zdobycia medalu w pływaniu na 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn. O około 3:50 Polak wystartuje w wielkim finale. Na zakończenie dnia będziemy mogli kibicować Radosławowi Kawęckiemu oraz Jakubowi Skierce, którzy wystartują w eliminacjach 200 metrów stylem grzbietowym mężczyzn.

JUDO

Do tej pory na IO w Tokio w judo mogliśmy oglądać w akcji jedynie kobiety. Teraz przed szansą na medal stanie Piotr Kuczera. Polski judoka zawalczy w kategorii do 90 kg. W pierwszym starciu o 4:00 zmierzy się on z Gruzinem - Lasha Bekauri. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Piotra Kuczery, jeszcze tego samego dnia o 10:00 będziemy mogli kibicować mu w wielkim finale.

KOLARSTWO SZOSOWE

W jeździe indywidualnej na czas kobiet reprezentować Polskę będzie Anna Plichta. Polka ma szanse zdobyć medal, a swój wyścig rozpocznie o 4:30. W jeździe indywidualnej na czas mężczyzn w akcji zobaczymy Macieja Bodnara. Kolarz rozpocznie zmagania o 7:00.

ŻEGLARSTWO

Nie zabraknie emocji związanych z żeglarstwem. W RS:X mężczyzn wystartuje Piotr Myszka, w 49er mężczyzn zobaczymy Łukasza Przybytka z Pawłem Kołodzińskim. W RS:X kobiet wystartuje Zofia Noceti-Klepacka, a w 470 kobiet Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Na koniec w 49er FX kobiet zobaczymy w akcji Aleksandrę Melzackę i Kingę Łobodę.

BOKS

Ostatnią polską reprezentantką w tej dyscyplinie sportowej jest Elżbieta Wójcik. Pięściarka około 5:20 zmierzy się z Nouchką Fontijn w 1/8 finału. 

KAJAKARSTWO GÓRSKIE

W eliminacjach C1 kobiet o 5:50 wystartuje Aleksandra Stach. Męskim reprezentantem w K1 mężczyzn będzie Krzysztof Majerczyk, który rozpocznie wyścig o 6:50. 

TENIS ZIEMNY

Iga Świątek po ostatniej porażce w singlu z Paulą Badosą będzie miała świetną okazję, żeby się zrewanżować. Polka zagra w duecie z Łukaszem Kubotem przeciwko byłej rywalce i Cerreno Buscie w 1. rundzie mikstu. 

SIATKÓWKA

Polacy po ostatnim udanym meczu przeciwko Włochom mają świetną okazję na poprawienie swojego dorobku. O 9:25 biało-czerwoni rozpoczną spotkanie z reprezentacją Wenezueli. 

Jakub Krysiewicz