Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

środa,

14 lipca 2021

19:40

Pomorze w Tokio. Ośmiu lokalnych sportowców w kadrze na igrzyska olimpijskie

Igrzyska olimpijskie w Tokio coraz bliżej. Znamy już całą kadrę reprezentantów Polski, którzy wystąpią podczas najbardziej prestiżowej imprezy sportowej na świecie. Wśród nich znajduje się ośmiu sportowców z pomorskich klubów. Najliczniejszą grupą są przedstawiciele AZS-u AWFiS Gdańsk.
Wyczekiwana przez fanów sportu na całym świecie impreza rozpocznie się w piątek, 23 lipca i potrwa do niedzieli, 8 sierpnia. Wydarzenie w Japonii ma na celu wyłonić najlepszych w 37 dyscyplinach sportowych.
 
POMORZE W TOKIO

Wśród polskich kadrowiczów na igrzyska olimpijskie w Tokio znajduje się ośmiu sportowców z pomorskich klubów. Największą grupę stanowią żeglarze. Jedną z reprezentantek Polski z Pomorza jest Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. W stolicy Japonii zobaczymy też Aleksandrę Melzacką z YKP Gdynia oraz Kingę Łobodę z AZS AWFiS Gdańsk. Wśród mężczyzn wystąpią Łukasz Przybytek, Paweł Kołodziński oraz Piotr Myszka. Wszyscy trzej na co dzień reprezentują AZS AWFiS Gdańsk.

Reprezentantów pomorskich klubów będziemy mieli okazję zobaczyć też w lekkoatletyce. Wśród nich jest Anna Kiełbasińska. Biegaczka z SKLA Sopot pobiegnie w sztafecie 4x400 metrów kobiet i mieszanej. Na stadionie olimpijskim  czekają nas również emocje związane z występami oszczepnika Cypriana Mrzygłoda reprezentującego AZS AWFiS Gdańsk.

POCHODZĄCY Z NASZYCH REJONÓW

Podczas imprezy zobaczymy również sportowców, którzy mimo że nie reprezentują barw pomorskich klubów, to stąd pochodzą. Jedną z takich osób jest gdańszczanka Natalia Partyka, która zagra w turnieju indywidualnym i drużynowym w tenisie stołowym. Wśród lekkoatletów w akcji zobaczymy również Patryka Dobka. Naszych nie zabraknie w wioślarstwie. Pochodzący z Tczewa Mateusz Biskup popłynie w dwójce z Mirosławem Ziętarskim. Jednym z bardziej wyczekiwanych startów jest ten pochodzącego z Kartuz Szymona Sajnoka, który zawalczy o medal w kolarstwie torowym. Czekają nas również zmagania w ulicznej odmianie koszykówki 3x3. Tam w akcji zobaczymy związanych z Trójmiastem oraz Starogardem Gdańskim Michaela Hicksa, Pawła Pawłowskiego, Szymona Rducha oraz Przemysława Zamojskiego.

Jakub Krysiewicz