Sport
(Fot. Pxhere)

niedziela,

11 lipca 2021

14:13

Lionel Messi z pierwszym trofeum z reprezentacją. Argentyna wygrywa Copa America 2021

Noc na Maracanie w Rio do Janeiro do końca zapadnie w pamięci Lionelowi Messiemu oraz jego fanom. Po wielu latach i licznych próbach, w końcu zdobył upragnione trofeum zdobyte z reprezentacją. Argentyna wygrała Copa America 2021 po zwycięstwie nad Brazylią 1:0.
Zwycięskiego gola w 22. minucie zdobył zawodnik Paris Saint-Germain - Angel Di Maria. Mimo braku zdobytego gola w finale Messi zdobył podczas tego turnieju cztery gole, co zapewniło mu tytuł króla strzelców. Zawodnik FC Barcelony dołożył do tego cztery asysty. Świetny turniej w wykonaniu Argentyńczyka powoduje, że staje się on poważnym kandydatem do zdobycia złotej piłki za 2021 rok. 

WIELKI POWRÓT DO CZOŁÓWKI

Argentyńczycy wygrali pierwszy turniej od 1993 roku, kiedy to pokonali reprezentację Meksyku w finale Copa America 2:1. Od tamtej pory mimo tego, że w swoim szeregu drużyna Argentyny zawsze miała mnóstwo wielkich gwiazd futbolu, nie byli oni w stanie wywalczyć pucharu, mimo że aż cztery razy znaleźli się w finale południowoamerykańskich rozgrywek oraz raz w finale mistrzostw świata. Wygrana w Copa America 2021 może okazać się dla nich historycznym przełamaniem, które spowoduje, że Argentyna powróci na szczyt.


Jakub Krysiewicz