Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

niedziela,

11 lipca 2021

11:00

Czas na finał! Anglia zagra z Włochami o najważniejsze trofeum w europejskiej piłce nożnej [ZAPOWIEDŹ 31. DNIA EURO 2020]

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej powoli dobiegają końca. Po pełnych emocji zmaganiach do wielkiego finału na Wembley zakwalifikowały się reprezentacje Anglii oraz Włoch.


WŁOCHY - ANGLIA

Bez względu na kontrowersje, związane z półfinałowym meczem Anglików z Danią, można z czystym sumieniem powiedzieć, że w finale spotykają się dwie najsilniejsze drużyny tego turnieju. Włosi dominowali wszystkich swoich przeciwników od samego początku, prezentując przy tym piękny futbol, który każdy kibic chce oglądać. Styl Anglików może nie był aż tak widowiskowy, jednak niezwykle skuteczny. Do półfinału podopieczni Garetha Southgate’a nie stracili ani jednego gola.

Dla reprezentacji Anglii niedzielne spotkanie jest niezwykle ważne. Mimo tego, że w kadrze zawsze posiadali piłkarzy najlepszego formatu, ostatnie trofeum zdobyli w 1966 roku. Były to Mistrzostwa Świata, w których grali jako gospodarze. Od tamtej pory Anglikom nie udało się, aż do teraz, zakwalifikować do finału turnieju reprezentacyjnego. Włosi z kolei nie mogą narzekać na pustą gablotę. "Azzurri" czterokrotnie w Mistrzostwach Świata oraz raz w Mistrzostwach Europy. Niedzielny finał będzie czwartym finałem EURO, w którym zameldują się Włosi.


FINAŁ

Niedziela, 11 lipca godz. 21:00

Włochy - Anglia

Wembley Stadium


Jakub Krysiewicz