Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

środa,

07 lipca 2021

11:00

Sensacja turnieju kontra drużyna, której nie da się strzelić gola. Dania zagra z Anglią o miejsce w finale [ZAPOWIEDŹ 27. DNIA EURO 2020]

Czas na spotkanie, które wyłoni drugiego finalistę Euro 2020. Anglicy zmierzą się z Duńczykami o to, kto 11 lipca zagra z Włochami o najważniejszy tytuł w europejskiej piłce nożnej.


ANGLIA – DANIA

Drużyna Garetha Southgate’a na początku turnieju mogła wzbudzać wątpliwości co do słuszności nazywania ich jednym z faworytów do wygrania turnieju. Ćwierćfinałowym meczem z reprezentacją Ukrainy udowodnili jednak swoje. Anglicy pewnie pokonali naszych sąsiadów 4:0 oraz do tej pory nie stracili ani jednego gola podczas tego turnieju. Brytyjskich kibiców cieszy fakt, że ich napastnik - Harry Kane - wreszcie się odblokował. Zawodnik Tottenhamu słabo wszedł w ME, a w fazie grupowej nie zdobył ani jednej bramki. W dwóch ostatnich meczach udało mu się jednak aż trzy razy zmieścić piłkę w siatce rywali, czym udowodnił, że wraca do formy.

Duńczycy mają dwa bardzo ważne powody, dla których zrobią wszystko, aby zagrać w finale. Jednym z nich, jak dla każdej reprezentacji, są oczywiście oczekiwania kibiców. Dochodzi jednak też fakt, że będą chcieli zrobić to dla Christiana Eriksena. Lider reprezentacji Danii stracił przytomność w pierwszym meczu Duńczyków podczas Euro 2020 i doszło do zatrzymania akcji serca. Życie zawodnika Interu Mediolan na szczęście uratowano, jednak jest on bez wątpienia wielką motywacją dla swoich kolegów z drużyny. Dania w ostatnich spotkaniach gra wyśmienicie i na pewno będzie bardzo dużym zagrożeniem dla reprezentacji Anglii.


PÓŁFINAŁ

Środa, 6 lipca godz. 21:00

Anglia – Dania

Wembley Stadium


Jakub Krysiewicz