Sport
Hiszpańscy kibice wypełnili stadion w Gdańsku podczas meczu Hiszpania - Włochy na Euro 2012. Fot. Wikimedia Commons

sobota,

19 czerwca 2021

11:26

"Dużo pozytywnej energii, wyjść z pustą głową, przede wszystkim walecznie". Wasze głosy przed meczem Hiszpania – Polska [POSŁUCHAJ]

Przegrana ze Słowacją w pierwszym meczu Euro 2020 skomplikowała Polakom dalszą rywalizację w Grupie E o awans do fazy pucharowej turnieju. − Mobilizacja, odpoczynek i regeneracja sił. Wierzymy, że los odmieni się na naszą korzyść – mówią kibice.

Aby zachować możliwość wyjścia z grupy, podopieczni Paulo Sousy muszą wywalczyć z Hiszpanią przynajmniej remis. Wielu z was wierzy, że jest to możliwe.

Posłuchaj sondy z kibicami:
„BRAKUJE NAM POWIEWU OPTYMIZMU”

Spotkanie ze Słowakami zaburzyło w i wokół reprezentacji Polski równowagę, o którą od swojego przyjścia walczył Paulo Sousa. – Jesteśmy przygotowani na mecze Euro, nie na mecz z Islandią – mówił jeszcze kilka dni temu Grzegorz Krychowiak, zapowiadając, że wynik spotkań towarzyskich nie ma najmniejszego znaczenia.

Niestety niedługo później okazało się, że mecz otwarcia Euro 2020 nie był dla Polaków lepszy, a zawiódł jeszcze bardziej.

− Jest w nas, kibicach, coś takiego, że nie kalkujemy. Bardziej wierzymy, mamy nadzieję – powiedział jeden z kibiców do mikrofonu Radia Gdańsk po drugim otwartym treningu Polaków na stadionie w Gdańsku.

Kalkulacje nasuwają się jednak same, bo w przypadku przegranej z Hiszpanami nawet wygrana przeciw Szwedom zapewni trzecie miejsce w Grupie E Słowakom – przy takiej samej liczbie punktów zadecyduje bowiem wynik uzyskany w meczu pomiędzy obydwoma drużynami.

− Trochę brakuje nam takiego powiewu optymizmu. Mamy mentalność do narzekania, zawsze nam wszystko nie pasuje – a gdybyśmy się przestawili i oni by to poczuli, to myślę, że może też byłoby inaczej, usłyszeliśmy z ust kolejnego kibica, dzień po porażce ze Słowakami.

Kredyt zaufania? – Zawsze, jak Polska gra to zawsze.

Posłuchaj wypowiedzi kibiców:
JEŚLI SZWECJA ZREMISOWAŁA, TO DLACZEGO NIE MY?”

Pokonać Hiszpanów będzie szalenie trudno, ale dopóki przed godziną 23:00 nie zabrzmi ostatni gwizdek, wynik spotkania pozostaje kwestią otwartą.

− Koronkowa gra, świetne wyczucie rytmu, mnóstwo podań, świetne tempo – prima sort. Na pewno nie będzie łatwo, ale ich piłka jest zawsze widowiskowa, otwarta. Może akurat? – mają nadzieję kibice.

− Reprezentacja Hiszpanii jest przebudowana, nowa, świeża. Upatrujemy jakichś szans. Jeśli Szwecja zremisowała, to dlaczego nie my?

Co może pomóc? − Mobilizacja, odpoczynek i regeneracja sił. Dużo pozytywnej energii, żeby wyjść z pustą głową i przede wszystkim walecznie, jak Polacy – padają rady z ust sympatyków biało-czerwonych.

− Wierzymy, ja wierzę cały czas, że jakiś remis uda nam się skubnąć z Hiszpanią, ogramy Szwecję i pozytywnie to zakończymy. Zawsze trzeba wierzyć do końca, bo to nasi, Polacy.

Początek meczu Hiszpania – Polska o godzinie 21:00.

Anita Kobylińska