Sport
(Fot. Wikimedia Commons)

sobota,

19 czerwca 2021

11:22

Mecz o wszystko w wykonaniu Polaków. Francja i Portugalia przed szansą na awans [ZAPOWIEDŹ 9. DNIA EURO 2020]

Przed Polską mecz "na papierze" z najtrudniejszym rywalem w grupie. Po ostatniej porażce ze Słowacją, kibice nie pałają optymizmem. W sobotę czeka nas również hitowe starcie między Portugalią a Niemcami.WĘGRY - FRANCJA

Reprezentacja Węgier zachwyciła kibiców swoją postawą w meczu z dużo wyżej notowaną Portugalią. Zawodnicy Marco Rossiego do samego końca zostawiali serce na boisku. Może to jednak nie wystarczyć na fenomenalną Francję, która w pierwszym meczu pokonała reprezentacje Niemiec. Francuzi zaprezentowali futbol na najwyższym możliwym poziomie, a dodatkową motywacją może być zapewnienie awansu po ewentualnym zwycięstwie z Węgrami.

PORTUGALIA – NIEMCY

Cristiano Ronaldo i spółka mają coś do udowodnienia Niemcom, których nie są w stanie pokonać od 2000 roku. Ewentualna wygrana Portugalii, tak jak w przypadku Francuzów, zapewni im wyjście z grupy, dzięki wygranej z Węgrami w pierwszym meczu. Niemcy na pewno będą stawiali opór, a ich kibice nie wyobrażają sobie tego, aby rozpocząć EURO 2020 od dwóch porażek.

HISZPANIA – POLSKA

Ostatni mecz reprezentacji Polski z Hiszpanami zakończył się wynikiem 6:0 na naszą niekorzyść. To było jednak 11 lat temu i nie ma tu miejsca na myślenie o przeszłości. Jest to dla nas niezwykle ważny mecz, w którym nawet zdobycie jednego punktu, jest kluczowe, jeżeli chcemy myśleć o wyjściu z grupy. Hiszpanie nie są w najlepszej formie, co pokazuje ostatni mecz ze Szwedami, w którym nie potrafili zdobyć gola. Należy jednak pamiętać, że nasi przegrali ze Słowacją i najważniejsze jest to, czy kadra Paulo Sousy wyciągnęła wnioski z tego meczu.


GRUPA F

Sobota, 19.06 godz. 15:00

Węgry - Francja

Puskas Arena


Sobota, 19.06 godz. 18:00

Portugalia – Niemcy

Allianz Arena


GRUPA E

Sobota, 19.06 godz. 21:00

Hiszpania – Polska

Estadio de La Cartuja

Jakub Krysiewicz