Sport
fot. Radio Gdańsk/Paweł Kątnik

środa,

09 czerwca 2021

18:18

EURO 2020: Reprezentacja piłkarzy przybyła do "domu" w Sopocie [FILM]

Polscy piłkarze są już w Hotelu Marriott w Sopocie, który będzie ich bazą wypadową podczas Euro 2020. Na miejscu powitali ich kibice reprezentacji, jednak autografów i wspólnych zdjęć nie było.

Piłkarze przyjechali w asyście kilku radiowozów i kilkudziesięciu czekających fanów. Ci liczyli na spotkanie z Biało-czerwonymi, jednak na razie takiej sposobności nie mieli. Sztab i zawodnicy szybko udali się do hotelu, gdzie po 18 zaplanowano pierwszą konferencję z udziałem obrońcy Kamila Glika.

UMIARKOWANY OPTYMIZM

Po wtorkowym remisie z Islandią 2:2, wśród kibiców dominował umiarkowany optymizm. - W opinii zagranicznych ekspertów nie mamy większych szans. Mam jednak nadzieję, że wyjdziemy z grupy, a najważniejszy będzie mecz ze Słowakami - powiedział jeden z nich.

Tak nasi piłkarze zameldowali się Sopocie. Na razie bez powitań i integracji z kibicami.

Fanów kilkudziesięciu. Dominował pesymizm po wczorajszym remisie z Islandią. pic.twitter.com/46PLlAhqC1

— Paweł Kątnik (@katnikp) June 9, 2021

Z kolei Kamil Glik świeżo po przyjeździe zwracał uwagę, że kadra jest wciąż w fazie budowy. - Nowy trener chciał nas poznać, szukał też najlepszych rozwiązań dla drużyny. Zdecydowanie musimy jednak popracować nad stałymi fragmentami. Dwa stałe fragmenty kosztowały nas stratę dwóch bramek. Stałe fragmenty to również kwestia koncentracji i można je w krótkim czasie poprawić oraz odpowiednio przygotować - stwierdził piłkarz Benevento.

TRENINGI REPREZENTACJI

Biało-czerwoni pozostaną w sopockim Marriocie tak długo, jak będą grać na Euro 2020. Reprezentacja będzie trenować na obiektach przy ul. Traugutta, oraz wyjątkowo dwukrotnie w formie otwartych treningów na Stadionie Polsat Plus Arena.

 

Paweł Kątnik