Sport
(Fot. Radio Gdańsk/Hanna Brzezińska)

niedziela,

06 czerwca 2021

20:20

Bieg Papieski w Pelplinie z rekordową frekwencją. Uczestnicy pokonali dystans 10 kilometrów [RAPORT KOCIEWSKI]

Ponad 230 osób wystartowało w niedzielnym Biegu Papieskim w Pelplinie. Była to druga odsłona tegorocznej edycji Grand Prix Kociewia.

 W 22 rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II, uczestnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę wiodącą m.in. przy pelplińskiej katedrze. Na starcie stanęli nie tylko mieszkańcy Kociewia. Wśród uczestników były też osoby z Bydgoszczy, Elbląga czy nawet z Zielonej Góry. Jak podkreślali organizatorzy, frekwencja była rekordowa - bieg ukończyło ponad 230 osób. Do tego 160 młodych zawodników rywalizowało w kategoriach dla dzieci i młodzieży.


POGODA PIĘKNA, ALE WARUNKI DO BIEGANIA TRUDNE

Chociaż tegoroczny Bieg Papieski wystartował przed południem, to temperatura była już wysoka i brak cienia dał się we znaki niektórym z uczestników. W kategorii open do mety najszybciej dobiegli: Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego oraz Kamila Grzonka ze Zblewa. W kategorii drużyn najlepsi byli zawodnicy LKS "Zantyr" Sztum, z kolei zwycięski team rodzinny to Artur i Dobromił Czarneccy z Borkowa. Z kolei zwycięzcami V Mistrzostw Polski Urzędników zostali: Małgorzata Tuwalska z Gdańska oraz Łukasz Gapiński z Wąbrzeźna.  


Posłuchaj relacji:


Kolejny start w ramach IV Biegowego Grand Prix Kociewia odbędzie się 12 czerwca w miejscowości Kościelna Jania w gminie Smętowo.

 

Hanna Brzezińska