Sport
(Fot. Flickr)

piątek,

04 czerwca 2021

15:56

Powrót legendy polskiego MMA i kibiców na trybuny. KSW 61 w Ergo Arenie

Fani polskiego MMA czekali na to 18 miesięcy. W sobotę 5 czerwca w Ergo Arenie odbędzie się gala KSW 61, na której pojawią się kibice. Będzie to pierwsza z ich udziałem od wybuchu pandemii koronawirusa.

Ostatnim wydarzeniem zorganizowanym przez KSW, podczas którego kibice mogli podziwiać swoich ulubionych zawodników na żywo, była gala KSW 52. Odbyła się ona w grudniu 2019 roku. Od tamtej pory większość wydarzeń związanych ze sportami walki było organizowanych w studiach telewizyjnych. Początkowo pojawił się pomysł, aby KSW 61 odbyło się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Miało to urozmaicić zawody, które miałyby nową scenografię. Gdy tylko pojawiła się możliwość zorganizowania gali z udziałem kibiców, władze federacji postanowiły przenieść najbliższe KSW do dużego obiektu, jakim niewątpliwie jest Ergo Arena. Hala będzie mogła zostać jednak wypełniona w 50 procentach. 

LEGENDY W WALCE WIECZORU

Main-eventem gali w Gdańsku będzie pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z powracającym po latach Łukaszem "Jurasem" Jurkowskim. Dla byłego strongmana będzie to ósma wizyta w Ergo Arenie. "Pudzian" jest na fali dwóch zwycięstw z rzędu, a ostatnią batalię stoczył niecałe trzy miesiące temu, kiedy to w walce wieczoru pokonał Nikole Milanovicia w pierwszej rundzie. Na Łukasza Jurkowskiego w akcji musieliśmy czekać nieco dłużej. Zawodnik z Warszawy swoją ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2019 roku. Pokonał on wtedy Stjepana Bekavaca. "Juras" nie jest już czynnym zawodnikiem i ostatnimi czasy kojarzony jest bardziej z rolą komentatora sportowego, jednak przed oficjalnym zakończeniem kariery ma jeszcze coś sobie oraz wszystkim do udowodnienia. 

NIE ZABRAKNIE GWIAZD

Karta walk gali KSW 61 jest zapełniona dobrze znanymi wszystkim fanom MMA nazwiskami. Gdańsk ugości między innymi fenomenalnego francuza - Salahdine'a Parsanne'a, który w styczniu tego roku zanotował swoją pierwszą porażkę w karierze, tracąc przy tym tytuł mistrzowski. Sobotni pojedynek z Filipem Pejiciem będzie dla niego wielką szansą na zmazanie plamy po ostatniej przegranej oraz postawienie wielkiego kroku w stronę odzyskania pasa. W Ergo Arenie nie zabraknie również byłych zawodników UFC, takich jak Damian Stasiak, który skrzyżuje rękawice z Andreyem Lezhnevem, czy Darko Stosić, którego przeciwnikiem będzie doświadczony Michał Kita. Swój pojedynek w sobotę stoczy także Karolina Owczarz. Jej rywalka to była kick-bokserka ze Słowenii - Monika Kučinič.

KARTA WALK GALI KSW 61:


Mariusz Pudzianowski (14-7) vs Łukasz Jurkowski (17-11)

Salahdine Parnasse (14-1) vs Filip Pejić (15-4)

Michał Kita (20-12) vs Darko Stošić (14-4)

Tomasz Romanowski (13-7) vs Patrik Kincl (23-9)

Roman Szymański (13-6) vs Donovan Desmae (14-6)

Karolina Owczarz (3-1) vs Monika Kučinič (1-0)

Przemysław Mysiala (24-10) vs Ivan Erslan (9-1)

Damian Stasiak (12-7) vs Andriej Lezhnev (19-9)

Jakub Kamieniarz (9-7) vs Adam Niedźwiedź (7-4)
Jakub Krysiewicz