Sport
(Fot. materiały prasowe)

środa,

02 czerwca 2021

09:00

Zapach palonej gumy i atmosfera, na którą czekali kibice. W najbliższy weekend wielkie motocrossowe ściganie

Po rozluźnieniu obostrzeń pandemicznych pełną parą ruszył sezon sportowy. W dniach 5-6 czerwca Auto Moto Klub organizuje drugą rundę Mistrzostw Europy NEZONE. Motocrossowe ściganie odbędzie się w Gdańsku na torze przy ulicy Starogardzkiej.

Pierwsza odsłona mistrzostw odbyła się na Ukrainie, gdzie reprezentant Polski Michał Psiuk zwyciężył w klasie EMX65. Natomiast w kategorii EMX85 najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Bartosz Jaworski, który zajął piąte miejsce. Niestety, wśród kadrowiczów zabraknie reprezentanta Gdańskiego Auto Moto Klubu Piotra Kajrysa, którego kontuzja doznana na Ukrainie wykluczyła z rywalizacji w drugiej rundzie.

Zawody Mistrzostw Europy uzupełni rywalizacja Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MxMp: MxOpen oraz zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Motorowego Zarządu Okręgowego Gdańsk, przeznaczona dla amatorów.

DECYDUJĄCY JEST KAŻDY PUNKT

Klasa MxOpen to najmocniejsze motocykle i najlepsi zawodnicy, startujący aktualnie w Mistrzostwach Polski. Pierwsze zawody weryfikują efekt zimowego okresu treningów, a każdy wywalczony punkt może pomóc zbudować pewność zawodnika. W tej klasie walka zawsze toczy się do ostatniego okrążenia, co zawsze oznacza wspaniałe widowisko dla kibiców.

- Jeżeli jeździsz crossem hobbystycznie i chcesz wystartować przy dopingu swoich przyjaciół, zgłoś się do Gdańskiego Auto Moto Klubu i wystartuj w profesjonalnie przygotowanych zawodach, które organizujemy dla Ciebie w sobotę - zachęca Paweł Kurajk z GAMK.

Gdański tor jest jednym z najbardziej wymagających i widowiskowych obiektów w Polsce. Kilkakrotnie odbywały się na nim zawody cyklu Motocross of European Nations, mistrzostwa świata w quadcrossie, mistrzostwa europy w motocrossie oraz wielokrotnie zawody rangi mistrzostw polski.

Dla kibiców przygotowana zostanie strefa gastronomiczna, oferująca przysmaki z food trucków oraz zimne napoje.

ORGANIZATORZY PROSZĄ O PRZESTRZEGANIE ZASAD SANITARNYCH

Na zawodach - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów - obowiązuje reżim sanitarny. Organizatorzy proszą o zachowanie dystansu o szerokości 1,5 metra, a także o stosowanie maseczek w miejscach, gdzie występuje szczególnie duże ryzyko zakażenia.

oprac. MarWer