Sport
(Fot. Materiały prasowe)

wtorek,

01 czerwca 2021

09:13

Sezon triathlonowy na Pomorzu rozpoczęty. Na zawodach w Gniewinie zmierzyło się około 250 osób

Zawody w Gniewinie tradycyjnie rozpoczęły sezon triathlonowy na Pomorzu. Blisko 250 zawodników zmierzyło się z wymagającymi warunkami atmosferycznymi i trasą kolarską ze słynnym podjazdem.


Jako pierwsi do wody, kiedy jej temperatura nieznacznie przekraczała 14 stopni weszli zawodnicy dystansu 1/2 IM. Z wody pierwszy wyszedł Tomasz Brett, a piąty na rower wyruszył Tomasz Kamiński, który po rowerze przesunął się na trzecią pozycję i do lidera Piotra Ciemielewskiego tracił niewiele ponad 30 sekund, a na biegu wyprzedził rywali, wygrywając z przewagą prawie 90 sekund nad Piotrem Ciemielewskim.

CZTERY MINUTY PRZEWAGI

Na połowę krótszym dystansie najszybszy w wodzie był Rafał Wąsowski, prawie 2 minuty po nim z wody wyszedł Jakub Ruciński. Znak firmowy Kuby Rucińskiego to rower, od razu wrzucił piąty bieg i zaczął odrabiać straty do Wąsowskiego. Do T2 Ruciński dojechał z przewagą ponad 4 minut nad Wąsowskim i jasne było, że tylko kataklizm może mu odebrać zwycięstwo. Trzeci po rowerze Tomasz Spaleniak na etapie biegowym wyprzedził Wąsowskiego i ostatecznie na podium rywalizacji mężczyzn zajął drugie miejsce.

ZWYCIĘŻCZYNI

Wśród Pań na dystansie 1/4 IM bezkonkurencyjna okazała się starogardzianka Magdalena Lenz, która wyprzedziła Katarzynę Kaczkowską i Ritę Biskupską.

Na najkrótszym dystansie 1/8 IM od początku do końca prowadził Filip Łazaronek, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Piernicki, a na trzecim Patryk Drespa. Z kolegi wśród płci pięknej zwyciężyła Joanna Woźniak, druga była Anna Springman, a trzecia Agnieszka Gruchała.

Skoro Gniewino, to również nagroda HILL HERO ufundowana przez C+ Ceramic, która tym razem wędruje do Jakuba Rucińskiego (4:57) i Katarzyny Kaczkowskiej (5:27). Co ciekawe, Pani Katarzyna uzyskała 6 czas podjazdu.

Kolejne wydarzenie cyklu LOTTO Triathlon Energy już 13 czerwca 2021 w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim.

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

13 czerwca 2021 – Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy

18 lipca 2021 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy

15 sierpnia 2021 - Chełmża LOTTO Triathlon Energy

29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

 

 

oprac. pOr