Sport
Iga Świątek i Hubert Hurkacz w lipcu zagrają w Gdyni (Fot. 400mm.pl/Tomasz Browarczyk/Mateusz Figiełek)

sobota,

08 maja 2021

07:42

Iga Świątek i Hubert Hurkacz w lipcu przyjadą do Gdyni. Będzie można zmierzyć się z nimi na korcie

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają w Gdyni. Ich pokazowy mecz miksta otworzy 13 lipca jedyny odbywający się w Polsce turniej WTA 250. Pojawi się też wyjątkowa okazja dla kibiców i amatorów tenisa – w licytacji można będzie wygrać singlowego tie-breaka i zmierzyć się z polskimi gwiazdami tenisa.
Świątek i Hurkacz po raz pierwszy od triumfów w Roland Garros i Miami Open wystąpią w Polsce. Zagrają na kortach Klubu Tenisowego Arka w pokazowym i charytatywnym meczu miksta. Dochód z biletów przekazany zostanie na wskazany przez nich cel.

BĘDZIE MOŻNA ZAGRAĆ Z GWIAZDAMI

W dniu otwarcia imprezy zaplanowano także wspólny trening polskich tenisowych gwiazd z dziećmi oraz licytację singlowego tie-breaka. Zwycięzcy finansowej rywalizacji zmierzą się na korcie ze Igą i Hubertem, którzy prosto z Gdyni udadzą się na igrzyska do Tokio.

Pierwsza edycja WTA 250 odbędzie się w dniach 17 - 25 lipca. W tym roku pula nagród wynosi 235 tysięcy dolarów. W turnieju głównym wystąpią 32 tenisistki oraz 16 par deblowych, ponadto 16 zawodniczek zagra w eliminacjach.

PAP/tko