Sport
(Fot. Media Team 77 Racing)

środa,

05 maja 2021

15:30

77 Racing ma nowego zawodnika. Kuba Padzik wniesie do zespołu świeżość i dużą świadomość żeglarską

Kuba Padzik dołączył w tym sezonie do 77 Racing. Młody zawodnik dotychczas ścigał się w barwach HRM Racing Team i ma na koncie sukcesy w match-racingu. Teraz razem z teamem Piotra Tarnackiego będzie walczył o dziesiąte mistrzostwo świata w klasie Micro.

77 Racing Team jest obecnie w trybie treningowym i szykuje się do pierwszych regat w sezonie - w najbliższy weekend odbędzie się Puchar Polski Microclass na Jeziorze Kierskim w Poznaniu. Będzie to pierwszy sprawdzian nowego składu.

- Dołączył do nas Kuba Padzik. Za nami pierwsze treningi w bardzo różnych warunkach. Muszę przyznać, że Kuba sprawdza się świetnie - mówi Piotr Tarnacki. - Mimo młodego wieku ma dużą świadomość żeglarską, a także bardzo szybko i chętnie się uczy. Pierwsze regaty w Poznaniu i drugie w Boszkowie, Inex Cup, traktujemy mocno treningowo. Trzecie, Anwil Cup we Włocławku, będziemy "jechać" już na sto procent naszych możliwości. Po zmianach kadrowych musimy dojść do pełni możliwości - dodaje lider 77 Racing.

DOŚWIADCZENIE I UMIEJĘTNOŚCI

Gdański team to dziewięciokrotni mistrzowie świata. W tym sezonie będą walczyć o dziesiąty tytuł we Francji w składzie: Piotr Tarnacki, Grzegorz Błaszczyk i Kuba Padzik. - Na pewno czuję duży respekt, ale z drugiej strony mam też pewność, że dzięki doświadczeniu Piotra i Grzegorza oraz moim umiejętnościom mamy realną szansę na ten tytuł - mówi Kuba, który na koncie ma między innymi czwarte miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata w match-racingu i brąz na mistrzostwach Polski.

NIE TYLKO KLASA MICRO

Poza startami w klasie Micro, 77 Racing Team będzie przygotowywać się do wyścigów w klasie J70. Drugą część sezonu spędzą w Niemczech. W Hamburgu stacjonuje duża flota łódek tej klasy, co daje dogodne możliwości przygotowania się do cyklu regatowego.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Tarnackim:

 

oprac. MarWer