Sport
Bilety na finał Ligi Europy kosztują od 40 do 130 euro (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

wtorek,

04 maja 2021

13:50

Wielkie piłkarskie kluby przyjadą w maju do Gdańska. Jak zdobyć bilety na finał Ligi Europy?

3 maja rozpoczęła się sprzedaż biletów na finał Ligi Europy. Decydujący mecz zostanie rozegrany w Gdańsku w obecności prawie 10 tysięcy kibiców. Obiekt zostanie zapełniony w 25 procentach pojemności. Sprawdziliśmy, jak zdobyć wejściówkę na to wydarzenie.
Na trybuny wejdzie 9,5 tys. kibiców, a do wolnej sprzedaży trafi ok. 5 tysięcy wejściówek. Ich dystrybucja potrwa do 7 maja do godz. 14.

KOLEJNOŚĆ BEZ ZNACZENIA
 
Chętni na zdobycie biletów muszą zarejestrować się na oficjalnej stronie UEFA (TUTAJ), a następnie zapisać się, zgłaszając chęć zakupu biletów.

Następnie, jeśli popyt przekroczy liczbę dostępnych biletów, zostaną one przydzielone w drodze losowania. Kolejność zapisów nie ma znaczenia.

Poza biletami, które trafią do wolnej sprzedaży, po 2 tysiące otrzymają też kibice drużyn, które będą rywalizowały o zdobycie trofeum. Reszta wejściówek trafi do lokalnego komitetu organizacyjnego, UEFA, federacji krajowych, partnerów handlowych i nadawców.

Ceny biletów:

Kategoria 1 - 130 euro: położenie centralne trybun
Kategoria 2 - 90 euro: głównie w narożnikach trybun
Kategoria 3 - 65 euro: za bramkami,
Kategoria 4 - 40 euro: za bramkami, na niższych poziomach

Zagraniczni fani będą musieli przestrzegać wszelkich ograniczeń związanych z koronawirusem. Wejście na stadion w Gdańsku może wiązać się z koniecznością okazania potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

KTO W FINALE?

Najbardziej prawdopodobne są scenariusze, w których rozegrany zostanie angielski lub angielsko-hiszpański pojedynek. W pierwszych spotkaniach półfinałowych Manchester United wygrał z AS Roma 6:2, a Arsenal przegrał z Villarrealem 1:2. W tym tygodniu poznamy finalistów. Rewanże zaplanowano 6 maja w Rzymie i Londynie.

Max Ziara/tko