Sport
(Fot. Pixabay)

poniedziałek,

03 maja 2021

14:35

Derby Pomorza ponownie dla Sambora. Srebro w trakcie przygotowań wioślarzy do Olimpiady [RAPORT KOCIEWSKI]

Końcówka sezonu w pierwszej lidze piłki ręcznej kobiet to dużo dobrych wiadomości dla kibiców z Tczewa. Ostatnie mecze szczypiornistek Sambora przyniosły ważne zwycięstwa.

W zaległym meczu piętnastej kolejki, Samborzanki pokonały outsidera MTS Kwidzyn 34:26. Już do przerwy tczewianki pewnie prowadziły 20:12. Ta wygrana zapewniła Samborowi mistrzostwo grupy A pierwszej ligi. Teraz zarząd klubu musi zebrać środki finansowe na ewentualną grę w Superlidze. Od strony sportowej, drużyna będzie musiała wygrać turniej barażowy z udziałem trzech zespołów, które wygrały pierwszoligowe grupy. Obok Sambora są to: MKS Karkonosze-Jelenia Góra i Suzuki Korona Handball Kielce.

Ponadto, w miniony piątek tczewianki we własnej hali podejmowały KS Kościerzyna. Poprzednie, rozgrywane w styczniu, pierwszoligowe Derby Pomorza zakończyły się wygraną Sambora 29:26. Nie inaczej było i tym razem - wynik spotkania to 30:23. Dzięki temu Samborzanki w tabeli wyprzedzają drugi URBIS Gniezno (który ma jeden rozegrany mecz mniej) aż o 10 punktów.


PRZEGRANA W DRUGIEJ LIDZE

Z kolei w drugiej lidze mężczyzn, Sambor Tczew przegrał w czwartek z KS Szczypiorniak Olsztyn 23:28. Z szesnastoma rozegranymi meczami, tczewianie mają 26 punktów i pozostają na piątym miejscu w tabeli. Według harmonogramu, 8 maja zagrają na wyjeździe z toruńskim AZS-em.


POGOŃ WALCZY DALEJ

Po wygranej 2:1 z Polonią Środa Wielkopolska, piłkarki Pogoni na własnym boisku poniosły kolejną porażkę w pierwszej lidze kobiet. W meczu osiemnastej kolejki tczewianki przegrały aż 1:4 ze Staszkówką Jelną. Szansa na kolejne punkty, tym razem w wyjazdowym meczu, będzie 8 maja, kiedy to Pogoń zagra z przedostatnią w tabeli MUKS Pragą Warszawa.

Na podtrzymanie ducha walki, klub zaprezentował swój nowy hymn. Można zobaczyć go tutaj.


WIOŚLARSKIE SREBRO

Wychowanek Unii Tczew, Mateusz Biskup (reprezentujący obecnie RTW Lotto Bydgostia) przygotowuje się do olimpijskiej rywalizacji w Tokio. Forma jest wysoka, o czym świadczy kolejny sukces - srebrny medal Pucharu Świata w Zagrzebiu. Mariusz Biskup z Mirosławem Ziętarskim (AZS UMK Toruń) w dwójce podwójnej przegrali z reprezentantami Francji, Hugo Boucheronem i Matthieu Androdiasem.


BOKS W PELPLINIE

W poprzednim raporcie kociewskim pisaliśmy o powrocie do ringu trenera Wisły Tczew Damiana Mielewczyka. To nie koniec sportowych wiadomości z sekcji bokserskiej Wisły. Klub po wielu latach przerwy wznowił działalność również w Pelplinie. Zajęcia, dzięki współpracy z lokalnym samorządem, odbywają się dwa razy w tygodniu. Projekt szkółki koordynuje znany pięściarz i olimpijczyk, pochodzący z Tczewa, Leszek Kosedowski. Szczegóły dotyczące treningów dla chętnych w każdym wieku, zarówno w Tczewie, jak i w Pelplinie, można znaleźć na stronie wislatczew.pl.

 

Hanna Brzezińska/amo