Sport
Na zdjęciu czołowe zawodniczki gdańskiej drużyny: trzykrotna MVP turniejów sezonu Natalia Pamięta (z prawej) i Karolina Jaszczyszyn fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke

wtorek,

13 kwietnia 2021

19:58

Biało-zielone Ladies nadal dominują. Natalia Pamięta MVP turnieju o MP w Warszawie

Biało-zielone wciąż bezkonkurencyjne na krajowych boiskach. Rugbystki z Gdańska zwyciężyły w czwartym turnieju o Mistrzostwo Polski, i z kompletem wygranych są na najlepszej drodze do obrony tytułu.

W turnieju w Warszawie, gdańszczanki wygrały wszystkie spotkania, pokonując kolejno Juvenię Kraków, Black Roses Poznań, KS Rugby Gietrzwałd i dwukrotnie Legię Warszawa (w grupie oraz w finale). I choć biało-zielone nie straciły nawet punktu w rywalizacji z Legią, podkreślają że rywalki stawiają coraz większy opór. - Mecz był bardzo ciężki. Legia jest naszym najpoważniejszym rywalem, ale my cieszymy się, że każda z nas jest zdrowa, że dałyśmy radę i każdego dnia poprawiamy nasze błędy. Będziemy gotowe i równie zmotywowane na następne turnieje - zapewnia rugbystka gdańskiej drużyny Sylwia Witkowska.

NATALIA CORAZ MOCNIEJSZA

Gdańszczanki zostały wyróżnione nie tylko za popisy zespołowe, ale także doceniono indywidualną klasę poszczególnych zawodniczek Ladies. Ponownie swoją jakość potwierdziła Natalia Pamięta, która trzeci turniej z rzędu wybierana jest najlepszą rugbystką turnieju. Tylko raz Pamięta oddała ten tytuł kapitan Karolinie Jaszczyszyn, która triumfowała w tej klasyfikacji w premierowym jesiennym turnieju w Rudzie Śląskiej.

Ladies prowadzą wyraźnie w klasyfikacji łącznej, ale wciąż jeszcze muszą poczekać z odkorkowywaniem szampanów. Zwyczajem ostatnich lat jest świętowanie Mistrzostwa Polski w ostatnim turnieju organizowanym w Gdańsku i wiele wskazuje na to, że tak też będzie w tym roku.
 

IV Turniej o Mistrzostwo Polski rugby 7 kobiet: Warszawa 11.04.2021

01. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 10 pkt.; 02. Legia Warszawa 9 pkt.; 03. Black Roses Posnania Poznań 8 pkt.; 04. Juvenia Kraków 7 pkt.; 05. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk 6 pkt.; 06. Legia II Warszawa 5 pkt.; 07. AZS AWF Warszawa 4 pkt.; 08. KS Rugby Gierzwałd 3 pkt.; 09. Venol Atomówki Łódź 2 pkt.; 10. Diablice Ruda Śląska 1 pkt.

Klasyfikacja po czterech turniejach:


1. Biało-zielone Ladies Gdańsk - 40 pkt.
2. Legia Warszawa - 35 pkt.
3. Black Roses Poznań - 33 pkt.
4. Juvenia Kraków - 25 pkt.

 
Paweł Kątnik