Sport
Flavio Paixao w Gdańsku zostanie co najmniej do końca czerwca 2022 r. (Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

piątek,

05 marca 2021

17:24

Klubowa legenda zostanie na dłużej. Flavio podpisał nowy kontrakt z Lechią

191 meczów i 71 goli, kilka niezwykle pamiętnych - choćby te w derbach Trójmiasta. Kto ma takie CV? Oczywiście - Flavio Paixao. Portugalczyk swoją legendę w Gdańsku będzie budował co najmniej o rok dłużej. Właśnie podpisał nowy kontrakt z Lechią.
Dotychczasowa umowa Flavio z Lechią wygasała z końcem czerwca. Jasnym było jednak, że Portugalczyk będzie chciał zostać w klubie. Obie strony doszły do porozumienia i przedłużyły kontrakt o kolejny rok.

- Cieszę się, że zostaję w Lechii na dłużej. Czuję się tutaj jak w domu – prywatnie i sportowo. Już zdobyłem z Lechią Puchar Polski, ale wciąż mam ambicję zdobycia mistrzostwa Polski dla Biało-Zielonych. Chcę poprowadzić tę drużynę jak najwyżej i cieszę się, że będę to mógł robić przez kolejny rok - powiedział kapitan biało-zielonych dla oficjalnej strony klubu.

REKORDZISTA GONI KOLEJNE OSIĄGNIĘCIA

Jego osiągnięć nie trzeba kibicom Lechii przypominać, bo recytują je z głowy. Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii ekstraklasy, z aktualnym bilansem 87 goli strzelonych w 241 meczach. Do klubu "100" brakuje 13 trafień, a więc ten cel jest jak najbardziej realny.
 
tko