Sport

czwartek,

25 lutego 2021

11:00

Sprawdzamy nastroje przed inauguracją wiosny 1. ligi w Arce. Marcjanik: "Fajna atmosfera, chcemy awansować"

13 punktów straty do lidera, ale tylko trzy do miejsca dającego bezpośredni awans do Ekstraklasy. To liczby Arki Gdynia przed startem rundy wiosennej w Fortuna 1. lidze. Gdynianie dokonali wielu zmian, na czele z trenerem, który ma doprowadzić do awansu żółto-niebieskich do elity. Mały kroczek do tego celu mogą gdynianie uczynić pokonując GKS Jastrzębie w najbliższy piątek.

Ostatnie tygodnie były nie tylko bardzo pracowite, ale także bardzo udane dla Arki. Żółto-niebiescy pokonali Górnik Łęczna i awansowali do najlepszej ósemki Pucharu Polski. Dariusz Marzec konsekwentnie powtarzał, że sukces ten udało się osiągnąć, mimo wciąż trwających przygotowań do rundy wiosennej.

Na kilkadziesiąt godzin przed startem wiosny na zapleczu Ekstraklasy wiemy już jakim składem dysponować będzie Arka i w co mierzą gdynianie. Celem niewątpliwie będzie awans, którego smak szkoleniowiec doskonale zna z ubiegłego sezonu, kiedy wprowadzał Stal Mielec do Ekstraklasy. Do zespołu dołączyło siedmiu zawodników, w tym trzech zagranicznych - Christian Aleman, ofensywnie usposobiony Ekwadorczyk wykupiony z tamtejszej ligi, Holender Haris Memić mający zwiększyć rotację na środku obrony, oraz Luis Valcarce, czyli Hiszpan będący lewoskrzydłowym. Największe nadzieje wiązane są jednak z Maciejem Rosołkiem - wypożyczonym z Legii Warszawa napastnikiem, który w Gdyni ma ustabilizować formę.

WIOSNA W LIDZE

Teraz gdynianie rozpoczną od teoretycznie łatwej przeprawy, bo na ich drodze na inaugurację wiosny stanie GKS Jastrzębie pokonany wiosną przez Arkowców 4:0. Ten wynik może być jednak złudny, bo ostatnie tygodnie przed zimową przerwą jastrzębianie gonili ligową czołówkę, wygrywając mecz za meczem. Pokonali Stomil Olsztyn, GKS Bełchatów, Zagłębie Sosnowiec i Resovię. Zapytaliśmy Michała Marcjanika, nowego kapitana żółto-niebieskich i autora pięknej bramki, dającej awans do ćwierćfinału Pucharu Polski o nastroje w gdyńskiej ekipie przed startem ligi i niezwykle prestiżowym starciem z Puszczą w rozgrywkach pucharowych. - Nastroje są bardzo dobre, atmosfera w szatni bojowa.  A indywidualnie? Gol przeciwko Górnikowi w pucharze był moim najładniejszym w karierze. Apetyty na kolejne sukcesy mamy, ale patrzymy tylko na jeden kolejny mecz. Drabinka pucharowa układa nam się łaskawie, ale zanim pomyślimy o potencjalnym rywalu w kolejnej rundzie, trzeba skupić się na GKS-ie Jastrzębie w lidze - zadeklarował Marcjanik.

Początek pierwszego ligowego spotkania Arki w 2021 roku w piątek, 26 lutego, o godz. 16. A rozmowa z Michałem Marcjanikiem poniżej:

 

Paweł Kątnik