Sport
Nz. Rafał Pietrzak i Jan Biegański fot. Tomasz Rulski/400mm.pl

niedziela,

21 lutego 2021

10:49

Przebudzenie Flavio, świetne skrzydła i dojrzały Biegański. Analizujemy wygraną Lechii z Górnikiem [PODCAST]

Asysta i gol Flavio Paixao, ruchliwe i dające asysty skrzydła, a w dodatku rozkwitający w Gdańsku 18-letni Jan Biegański. Pozytywy w meczu Lechii z Górnikiem mnożyły się z każdą minutą, dlatego nasi dziennikarze zebrali wszystkie wnioski w całość i ubrali to w prawie 30-minutowy dialog.
Gdańszczanie wygrali pierwszy mecz u siebie od 20 listopada, w dodatku w drugim kolejnym spotkaniu nie stracili bramki. Formą błysnęli niewątpliwie Flavio, który zdobył gola i asystował, oraz grający na skrzydłach Saief z Ceesayem.

MŁODY STAJE SIĘ JANEM

Sobotnie spotkanie wykreowało jednak także innego, cichego bohatera. - Biegański wygląda jakby w Ekstraklasie grał od dawna. Nie wygląda jakby dopiero miał budować w zespole swoją pozycję. Potwierdza się to, co mówił nam Kuba Arak, że to jest chłopak który nie boi się brać na siebie ciężaru gry i odpowiedzialności - zauważył  Tymek Kobiela. - Dobrze sobie radził na pozycji nr 6. Świetnie się zastawiał, potrafił zblokować, potrafił przedłużyć do kolegów ustawionych na skrzydłach - dodawał Paweł Kątnik.


W materiale dźwiękowym wybieramy zawodnika meczu, zastanawiamy się kto pojawi się w miejsce pauzującego z powodu kartek Bartosza Kopacza i z lekkim dystansem przeanalizujemy "nawrót" formy Flavio Paixao:

 Paweł Kątnik i Tymek Kobiela