Sport
Nz. Daniel Kajzer fot. 400mm.pl/Grzegorz Radtke

czwartek,

18 lutego 2021

09:29

Od Rybnika, przez Bułgarię po...Ekstraklasę? Dyskretne plany bramkarza Arki Daniela Kajzera [ZNAJOMI ZE SŁYSZENIA]

Mimo długiego stażu gry w piłkę, wciąż czeka na moment, kiedy dane mu będzie rozegrać mecz w Ekstraklasie. Ma 28 lat, piłkarski los rzucał go po świecie od Zabrza, przez bułgarski Płowdiw, powrót do polski do Wrocławia, aż po Gdynię. Daniel Kajzer z Arki to wciąż bramkarz w skali kraju anonimowy. Słuchacze Radia Gdańsk mogą go poznać bliżej dzięki Znajomym ze słyszenia.

28-letni golkiper jest kolejnym gościem podcastu tworzonego przez naszych dziennikarzy sportowych. Opowiedział, jak mierzy się z legendą Pavelsa Steinborsa i czy kibice byli mu przychylni podczas pierwszych tygodni spędzonych w Gdyni. Zdradził też co robi w bramce, kiedy akcja toczy się daleko poza jego polem karnym, na drugiej połowie boiska. Wspomniał o europejskich pucharach, w których wprawdzie nie zagrał, ale miał okazję z ławki rezerwowych zobaczyć futbol na poziomie dla niego na razie nieosiągalnym.

W BUŁGARII NORMALNIEJ

I jeszcze jedna dość ciekawa konkluzja porównująca życie sportowca w Polsce i Bułgarii. - Życie piłkarskie tam w Bułgarii jest zupełnie inne niż w Polsce. Obserwowałem duże zainteresowanie piłką, ale inne niż tu. W Polsce każdy patrzy piłkarzowi na ręce, opowiada co zawodnikowi wolno, a czego nie. Sprawdza i analizuje, co piłkarz robi w wolnym czasie... Jakieś zdjęcia, dziwne afery. Tam czegoś takiego nie ma. Piłkarz w Bułgarii ma troszeczkę luźniej - porównuje zawodnik żółto-niebieskich.

 
Anegdotek i ciekawych historii nie zabrakło. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z bramkarzem Arki Danielem Kajzerem:

 

Paweł Kątnik i Tymoteusz Kobiela