Sport
Magdalena Sobal (Fot. mat. prasowe/FB Pogoń Dekpol Tczew)

niedziela,

14 lutego 2021

19:20

Zawodniczka Pogoni w kadrze Polski do lat 19. Nagrody dla tczewskich sportowców za osiągniecia w 2020 roku [RAPORT KOCIEWSKI]

W ten weekend na Kociewiu mieliśmy przerwę od większości rozgrywek ligowych. Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański swój kolejny mecz zagrają dopiero 25 lutego. Ich rywalem będzie Enea Zastal BC Zielona Góra. Listopadowe spotkanie tych drużyn zakończyło się przegraną starogardzian 77:103.

Pierwszoligowa Decka Pelplin swój kolejny mecz zagra we wtorek. Pelplinianie podejmą TBS Śląsk II Wrocław. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Piłkarze i piłkarki ręczne Sambora zagrają dopiero w następny weekend. W kolejnym meczu drugiej rundy, I ligowe Samborzanki 20 lutego zagrają z Arką Gdynia. Z kolei w II lidze mężczyzn tczewianie tego samego dnia będą walczyć o punkty na wyjeździe z SMS II ZPRP Kwidzyn.


POWOŁANIE DO KADRY

W tym tygodniu pojawiły się jednak inne dobre informacje dla lokalnych sportowców. Zawodniczka pierwszoligowej Pogoni Dekpol Tczew Magdalena Sobal otrzymała powołanie do kadry Polski w piłce nożnej kobiet do lat 19. Wychowanka tczewskich Orłów, później reprezentująca Gryfa, od 2019 roku gra w Pogoni. 

25 kadrowiczek przygotowuje się do turnieju eliminacyjnego młodzieżowych mistrzostw Europy. Zawody odbędą się w kwietniu w Polsce. Warto podkreślić, że tczewianka będzie rywalizować z piłkarkami o dwa lata starszymi od niej. Zgrupowanie rozpoczęło się w 14 lutego w Opalenicy i potrwa do przyszłej niedzieli.


NAGRODY ZA 2020 ROK

Mijający tydzień to też czas nagradzania tczewskich sportowców za osiągnięcia w 2020 roku. Władze miasta przyznały nagrody finansowe o łącznej wartości 49 tys. zł dla 24 zawodników różnych dyscyplin oraz 10 trenerów. Z powodu obostrzeń, w tym roku nie odbyło się tradycyjne spotkanie w Urzędzie Miejskim, a nagrody wręczono indywidualnie. Pełną listę wyróżnionych lokalnych sportowców można znaleźć na miejskim portalu internetowym wrotatczewa.pl.
 

Hanna Brzezińska