Sport
Fot. Sebastian Maciejko/400mm.pl

wtorek,

19 stycznia 2021

08:11

Przystanek Brazylia na mapie drogowej polskich szczypiornistów. Scenariusz MŚ rozpisany w Kwidzynie [DOGRYWKA]

Polscy szczypiorniści powinni zapewnić sobie awans do drugiego etapu MŚ. Ścieżek wyjścia z grupy jest kilka. Wystarczy, że Hiszpania zremisuje z Tunezją. Biało-czerwonym także remis z Brazylią zagwarantuje dalszy udział w turnieju.

Dotychczas z Brazylią polski zespół rozegrał osiem spotkań. Ich bilans jest korzystny dla Polski: pięć zwycięstw i trzy porażki. W tym ostatnia (24:28) miała miejsce podczas mistrzostw świata w 2017 roku we francuskim Nantes. W tamtym spotkaniu wystąpił Sławomir Szmal, obecnie asystent trenera Patryka Rombla.

Nasi rywale mają trudną sytuacje kadrową. Z powodu wykrycia u zawodników Covid-19, aż siedmiu z nich nie mogło przylecieć do Egiptu. Koronawirusa wykryto m.in. u gracza Barcelony Thiagusa Petrusa i selekcjonera Marcusa Ricardo de Oliveiry.

Selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel trenerskiego fachu uczył się w Kwidzynie. Z młodzieżą zdobywał tytuły mistrza Polski. Z seniorami MMTS z powodzeniem rywalizował w ekstraklasie. W Lidze Mistrzów prowadził Motor Zaporoże.

W 2019 roku w wieku zaledwie 35 lat został selekcjonerem reprezentacji Polski, W kadrze gra m.in jego wychowanek - Maciej Majdziński.

W radiowej "Dogrywce" ojciec zawodnika, w jednej osobie prezes Pomorskiego ZPR - Robert Majdziński analizował grę reprezentacji i dzielił się optymizmem:

 
Włodzimierz Machnikowski