Sport
Tenisistka Weronika Ewald oraz trener Siergiej Mykhailov (Fot. Radio Gdańsk/Hanna Brzezińska)

niedziela,

17 stycznia 2021

19:20

Decka Pelplin przegrała na wyjeździe z Pruszkowem. Weronika Ewald nastawia się na walkę o Wielkiego Szlema juniorów [RAPORT KOCIEWSKI]

Koszykarze Decki Pelplin mają za sobą kolejne spotkanie w rundzie rewanżowej Suzuki I Ligi Mężczyzn. Niestety po wcześniejszym jednopunktowym zwycięstwie nad Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk, w minioną sobotę pelplinianie przegrali wyjazdowy mecz w Pruszkowie.

 Na przerwę Decka schodziła z 17 punktami straty. Ostatecznie w 18. kolejce Znicz Pruszków zwyciężył 92:75. 


Następny mecz 20 stycznia - o godzinie 18:00 zawodnicy z Pelplina podejmą drużynę KS Księżak Łowicz.

Z kolei na poniedziałek przygotowują się kibice ze Starogardu Gdańskiego - tamtejsza Polpharma w 22. kolejce Energa Basket Ligi będzie rywalizowała z GTK Gliwice. W spotkaniu rundy zasadniczej Kociewskie Diabły przegrały 77:91. Początek meczu o 19:30. 


TRENINGI PIŁKAREK

Piłkarki nożne Pogoni Dekpol Tczew intensywnie przygotowują się do kolejnych spotkań i trenują do rundy wiosennej. W tym tygodniu zawodniczki uczestniczyły w obozie, na którym przeszły m.in. testy biegowe.

W najbliższym czasie przed Pogonią jeszcze Mistrzostwa Polski w futsalu do lat 16 kobiet. Tczewianki wiedzą już, z kim będą rywalizować podczas finałów. W grupie D obok Pogoni znalazły się zawodniczki KU AZS Uniwersytet Warszawski, AZS UAM Poznań Futsal Kobiet oraz GKS Katowice.


WIELKI SZLEM JUNIORÓW

Weronika Ewald to 14-letnia tenisistka z Tczewa reprezentująca Gdańską Akademię Tenisową. W ubiegłym roku odniosła wielkie sukcesy startując w turniejach ITF do lat 18 - w jednym dotarła do finału, a w kolejnym, organizowanym przez Wojciecha Fibaka, wygrała. Niedawno miała okazję trenować z Igą Światek na korcie w Rokitkach koło Tczewa. W nadchodzących miesiącach zawodniczka będzie walczyć na Mistrzostwach Polski do 18 lat oraz zbierać punkty na międzynarodowych turniejach, co da jej szansę na start w Wielkim Szlemie juniorów. 

O planach i celach na kolejny rok Weronika Ewald oraz jej trener Siergiej Mykhailov rozmawiali z Hanną Brzezińską:

 

Hanna Brzezińska/amo