Sport
Triathlon w Gdańsku odbywał się będzie w dniach 19-20 czerwca 2021 r. (Fot. Gdański Ośrodek Sportu)

środa,

02 grudnia 2020

13:42

Przyszłoroczny triathlon w Gdańsku w nowej, odświeżonej formule. "To wyzwanie dla nas wszystkich" [POSŁUCHAJ]

Radio Gdańsk zaprasza do triathlonowej aktywności. W sierpniu przyszłego roku odbędzie się impreza w Gdyni, na którą właśnie rozpoczęły się zapisy. Ale nie tylko na mieście z morza i marzeń opiera się trójmiejski triathlon. Także Gdańsk ma swoje zawody z wieloletnią tradycją. Teraz będziemy je obserwować w nowej odsłonie. Jak będą wyglądały? Na te pytania odpowiedzieli goście Tomasza Galińskiego.

- Prawie dwa lata rozmów i pracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu zaowocowały podpisaniem umowy na organizację imprezy Challenge Gdańsk 2021. W przyszłym roku, w dniach 19-20 czerwca, zapraszamy wszystkich zawodników do startu w Gdańsku w zawodach międzynarodowych. Będą dwa dystanse: w sobotę rywalizacja na sprincie, czyli 750 metrów pływania, 20 kilometrów roweru i 5 kilometrów biegu. W niedzielę zaś odbędzie się wyścig główny na dystansie średnim, czyli 1900 metrów pływania, 90 kilometrów roweru i 21 kilometrów biegu - mówi Adam Greczyło, dyrektor gdańskich zawodów.

TRADYCJA

- Triathlon w Gdańsku to wieloletnia tradycja. W przyszłym roku zaprezentuje się on w nowej, odświeżonej odsłonie, na wyższym poziomie. To wyzwanie dla nas wszystkich. Gdański triathlon na trwałe wpisał się już w kalendarze startowe wielu uczestników, nie tylko z Pomorza czy Polski, ale nawet i z zagranicy - zauważa Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

 

Tomasz Galińskki/pb